Komputer się nie uruchamia

Witam, od razu przejdę do szczegółów. Po włożeniu pendrive’a do portu usb (przód obudowy), komputer zasygnalizował obecność pamięci w komputerze oraz pomyślność zainstalowania sterowników na komputerze. Jednak pendrive nie ukazuje się w “Mój komputer” i nie wiem dlaczego. Kombinowałem i kombinowałem, i w końcu się pokazał, ale nie da się do niego wejść. Wyskakuje komunikat: “Włóż dysk do stacji”. Jest to bardzo dziwne i spotykam się z tym problemem pierwszy raz. Szukałem wielu sposobów i skorzystałem z jednego. Należało wejść do rejestru i usunąć wpisy LowerFilter i UpperFilters. Usunąłem te dwa wpisy, po czym poradnik nakazywał ponowne uruchomienie komputera. No i tutaj zaczyna się cała zabawa. Podczas ładowania się Windows’a 7 Ultimate 64bit (“trwa ładowanie systemu windows”) wyskakuje bardzo szybki “blue screen” i komputer się resetuje, i tak za każdym razem. Ten problem występuje na innym komputerze: AMD Athlon x3, 4GB DDR3 1333, ATI Radeon 4850 (wiem tylko tyle). Bardzo proszę o pomoc z tym problemem, gdyż na dysku znajdują się bardzo ważne dokumenty, a chciałbym sobie zaoszczędzić nerwów (nie chcę robić format’u, jest to wręcz niemożliwe!). Proszę o pomoc (chcę, aby komputer się w końcu włączył, chociażby na minutkę). Proszę i z góry dziękuję, lali110. :frowning:

Jeżeli masz włączone przywracanie systemu, to prxywrócić system spod płyty instalacyjnej przy użyciu napraw komputer(po załadowaniu plików instalatora klikasz dalej, a następnie napraw w lewym dolnym rogu). Jeżeli nie masz przywracania, to czy tego chcesz, czy nie musisz reinstalować system. Dane przecież możesz sobie skopiować przy użyciu Ubuntu live cd, lub innego linuxa live cd, lub po prostu zanosząc dysk do kolegi i wtedy podłączyć dysk jako dodatkowy i normalnie poprzez mój komputer skopiować pliki z dysku.

A tryb awaryjny?

No jak nie masz kopii tych “bardzo ważnych danych” to zrób ją teraz, nie czekaj aż znikną z dysku, im dłużej rzeźbisz tym bardziej to prawdopodobne.

Nie wiem jak jest w Win7, ale w WinXp można było podmienić uszkodzony plik rejestru na jego kopię z “System Volume Information”, inna opcja to podłączenie uszkodzonego(zmienionego) pliku rejestru na innej maszynie pod regedit i wycofanie zmian.

Rozumię że jak wyjmiesz Pendrive to też masz blue screna. Jeżeli tak to spróbuj uruchomić z płyty ratunkowej kompa, taki obraz płyty znajdziesz w użytkach na stronie http://chomikuj.pl/stanj23. Strona nie jest darmowa dla ściągania ale za 2zł sms i masz kod na 1GB danych. Sciągasz plik, nagrywasz obraz na płytę u kolegi, uruchamiasz z płyty komputer. Jest to wersja Linuxa po polsku, podobnie działa jak windows. Możesz teraz skopiować bezpiecznie pliki i potem bawić się ze systemem. Na płycie jest wszystko co potrzebne do internetu, filmów, muzyki i użytkowe programy. Wszystko działa bezpośrednio z płyty, nie trzeba nic instalować. Jutro wrzucę tam płytę startową z Vistą.

stanj23 , wiesz co, takie porady lepiej sobie odpuść. Po co ma płacić 2 zł. za sms, skoro za free np. Ubuntu pobierze ze strony ubuntu i też będzie miał pl, bo na pierwszym ekranie jaki się pojawia wystarczy wcisnąć f2 bodajże i przy pomocy strzałek wybrać pl i zatwierdzić enterem?

Dziękuję wszystkim za zaoferowaną pomoc. Każdego propozycje w jakiejś części się przydały. Komputer i peny naprawione. Temat do zamknięcia! :smiley:

jeżeli można wiedzieć to jak naprawiłeś bo mam podobny problem