Komputer się nie włącza-cały czas się ładuje pasek

Witam! Mam problem z komputerem. Od kilku dni nie mogę włączyć komputera, ponieważ cały czas się ładuje pasek ładowania systemu. Na początku normalnie się ładuje, potem coraz wolniej (jakby miało lagi) i nic. Nie słychać żeby dysk twardy pracował ani procesor. Działa tylko tryb awaryjny. Przywracanie systemu nie pomogło, to nie wirus ponieważ sprawdzałem. Co to może być? Mam windowsa xp professional z service packiem 3. Próbowałem także w konsoli wpisywać FIXBOOT i FIXMBR ale też nie pomogło. Proszę o szybką odpowiedź ponieważ muszę do 18 mieć działający sprzęt. Pozdrawiam!

A jaka jest konfiguracja komputera? być może to jakiś podzespół powoduje te niedogodności. Swego czasu miałem to samo. Okazało się, że wystarczyło wyciągnąć kartę muzyczną bo padła sama od siebie i wszystko chodzi do dziś.

Może :

  1. Przeinstalowujesz SP3

  2. Jeśli możesz się dostać na pulpit włóż płytke z windowsem i daj napraw

  3. Przeinstaluj system

procek penitum d 2x1,8ghz

karta graficzna radeon x1300pro

karta muzyczna zintegrowana

ram 1,5gb ddr2

dysk twardy matxtor diamondmax 10

plyta glowna nie pamietam

A i w trybie awaryjnym nie da sie SP3 zainstalowac

A po wyjęciu 1gb ramu pasek dalej się ładuje ale bez ‘lagów’

sprawdź sobie kości ram wkładaj jedna po drugiej, ew przeskanuj gdzieś hd, może są jakieś badblocki, które uniemożliwiają start systemu? w miarę możliwości sprawdź inną kartę graficzną a prewencyjnie resetnij bios :slight_smile: