Komputer się nie włącza chociaż dźwięk biosu jest poprawny

Witam.

Mam komputer od kolegi który wraz przestał działać. Chodzi o to że jak się go włączy to wszystko ładnie odpala jest krótki sygnał BIOS czyli poprawnie chociaż jak się bardzo przysłuchać to przed tym słychać leciutkie pyk (coś w tym stylu : pyk … piip). Na monitorze pokazuje się NO SIGNAL a nie jak zawsze tryb oszczędny. Jak włączam to raz na 5 uruchomień znika komunikat na monitorze ale jest tylko czarny ekran. Co to może być? Pomóżcie!

mobo Gigabyte GA-M61SME-S2L

proc athlon 64 x2

ram 2GB

Karta graficzna na moje - sprawdź czy nie wypięła się z gniazda, ewentualnie zabierz ją do kumpla albo wsadź u siebie jakąś inną kartę graficzną.

Jest na integrze :wink: Więc odpada. Ale na dedykowanej też próbowałem i to samo

Sprawdź RAM

RAM sprawdzone na drugim komputerze - działa poprawnie.

skoro nie ram i nie karta może coś z biosem może zresetować bios??

Wyciągałem dzisiaj bateryjkę na 10 minut ale brak efektów. ;(

To pozostaje sprawdzić zasilacz oraz kondensatory na płycie głównej czy aby nie są spuchnięte czy nie mają śladów wydostającego się elektrolitu. Zasilacz proponuję sprawdzić miernikiem podczas pracy komputera tak czy owak, a nie bez żadnego obciążenia. Poza tym odepnij wszystkie napędy, zostawiając tylko procesor i pamięć. Wówczas spróbuj go uruchomić.

Zasilacz mam właśnie podpięty z mojego komputera co wyklucza uszkodzenie zasilacza.

Mam tylko zasilacz procesor ram i mobo podłączone , a odpalam go “śrubokrętem”.

Przyjrzałem się kondensatorom i nie zauważyłem żeby były jakieś podejrzane.

Dzisiaj miałem ten sam problem - u mnie czasami to się zdarza (średnio to pewnie mniej niż raz na miesiąc). W moim wypadku pomaga wyłączenie kompa przyciskiem POWER i włączenie ponowne, ale u Ciebie widzę nie. Sprawdzałeś dysk twardy? Albo może mocniejszy zasilacz bo temu mocy brakuje?

Dysk twardy nie jest podłączony a zasilacz to 500W więc ma jeszcze dużooo luzu.

Zasilacz to może mieć i 750W a nie znaczy, że będzie miał “sporo luzu”. Pomierzyłeś napięcia? Pewnie nie.

Zasilacz był używany przez 3 lata na innym komputerze i działał prawidłowo. Jak mogę je zmierzyć?