Komputer się nie włącza po restarcie

Właśnie chciałem podpiąć sobie słuchawki do stacjonarki. Był skok napięcia na przednim panelu (tam gdzie są 2 usb). Komp się wyłączył i nie chce się uruchomić. Jest czarny ekran z migającym myślnikiem. Co robić? Wyciągnięcie baterii nic nie dało. A w ogóle co się stało, że system nie wstaje? Proszę i szybką pomoc.

faloow , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.

BIOS się ładuje? Jest “piknięcie”? Wiatraki na płycie się kręcą? Wyjmij na chwilę procesor i włóż. Następnie odłącz dyski, napędy, przedni panel, wyjmij kości RAM i uruchom komputer - jeśli głośnik nie będzie pikał to płyta główna zgon. Jeśli tak, będziemy kombinować dalej.

procka jako jedynej rzeczy w tym kompie nie mogę odłączyć. jego mocowanie jest tak umęczone że jakbym go wyłączył to nie da rady wsadzić na swoje miejsce. wyciągnę resztę.bios się ładuje normalnie. ale nic to nie daje. instalacja nowego systemu też nie pomaga. muszę coś myśleć dalej

edit

jak odłączę dyski to komp strasznie piszczy takim przerywanym piiip,piiip,piiip. co to oznacza? co mogę dalej zrobić? nie mam stacji dyskietek :confused: tylko pendrive ewentualnie

Bios się ładuje to ok (o ile ustawienia są poprawne). Pisząc: “instalacja nowego systemu też nie pomaga” - co miałeś na myśli? Czy to oznacza że komputer startuje gdy włożysz płytkę instalacyjną? Jeśli tak to jaki masz system operacyjny?

komputer startuje tak że mogę tylko włączyć instalację windowsa. jak się załadują podczas instalacji pliki do instalowania, ma być restart to komp go robi a potem jakby znów czytał płytę ale w nieskończoność. próbowałem tak instalować xp i windows 7. windows 7 się zainstalował do końca nawet ale po restarcie nie dało się go włączyć i wróciłem do pkt. wyjścia

Stwórz za pomocą UNetbootin

http://www.dobreprogramy.pl/UNetbootin, … 12993.html

bootowalnego pendrive’a z Parted Magic (wszystkie dane na pendriv’ie zostaną skasowane). Obsługa programu ogranicza się do kilku kliknięć dalej i wyboru odpowiednich opcji, nic trudnego.

Po zbootowaniu wybierz opcję trzecią od dołu, pojawi się okno w którym wybierzesz MHDD. Następnie wystarczy wskazać dysk i kliknąć dwa razy F4. Wykona się skan, po zakończeniu zamieść fotkę. Odczyt SMART możesz zrobić z MHDD (F8) lub spod Parted Magic (zapomniałem jak ten program się nazywa ale jest na pulpicie - ikona z dyskiem). Spod Parted Magic powinien działać internet więc zamieść screen odczytu SMART.

Tak przy okazji sprawdź kable, napęd i ogólnie w jakim stanie jest płyta główna i zasilacz. Czy są jakieś wybrzuszenia, osmalenia i inne rzeczy odstające od normy.

Jeżeli wyciagnoł baterje > BIOS sie zresetował > hard disc teraz może być na disable - sprawdzał to ktoś?