Komputer się nie włącza, zasilacz działa

(Zefirson) #1

Witam wszystkich. Dzisiaj wylało mi się trochę soku, ale ledwo parę kropli mogło dostać się do wnętrza o ile jakiekolwiek się znalazły więc myślę ze to nie ma za dużo wspólnego. Jednak zestresowany tą sytuacją wyłączyłem komputer,wyłączyłem zasilacz, wszystko odpiąłem i dla wszelkiego spokoju wyczyściłem komputer. Przy okazji chciałem sprawdzić czy działa moja dawna karta radeon hd6870 no i podłączyłem wszystko, odpalam przycisk i nic. Kręca się wentylatory, świeci się dioda jaka na płycie głównej i nic się nie dzieje. No to zasmucony wypinam kartę, podpinam jeszcze raz wszystkie bzdety i podpinam monitor do ziintegrowanej grafiki. Odpalam i to samo. Włączają się radiatory, działa zasilacz, dioda na płycie, a na monitorze zero reakcji. Dysk coś tam wydaje lekki chwilowy dźwięk jakby się ładował ale zaraz nic się nie dzieje.

(Marcin1025) #2

Podaj markę i moc zasilacza.

(Zefirson) #3

modecom carbon 530w, raz go widziałem na czarnej liście(obok modecom feel), a raz ktoś mi go doradzał na tym forum

(Marcin1025) #4

Zasilacz może być winowajcą bo nie jest on najlepszej jakości.

(Zefirson) #5

Ale dawałby wtedy jakiekolwiek napięcie? Dawałby radę zasilić wentylatory, ale nie dawałby rady odpalić reszty? W sumie kiedyś też miałem problemy z kartą graficzną(znaczy tak myślałem że to była wina karty). Tu podaję link do problemów z kartą, który nie został rozwiązany : http://forum.dobreprogramy.pl/wy%C5%82%C4%85czanie-si%C4%99-komputera-w-dziwny-spos%C3%B3b-t470404/#entry3013355 . Przez rok używałem zintegrowanej grafiki i było wszystko ok(jedynie to, że komfort pracy się zmniejszył i musiałem zrezygnować z gier).

(Marcin1025) #6

Spróbuj podłączyć jakiś inny firmowy zasilacz jak masz taką możliwość.

(Zefirson) #7

Postaram się jakiś pożyczyć. A jaka to musi być minimum moc żeby pociągnąć tą płytę główną z zintegrowaną grafiką? Starczy okolo 330W?

(JNJN) #8

Dobry 350 W będzie OK.

Zasilacz lub płyta?

Możliwe, że uszkodzoną kartą grafiki uszkodziłeś płytę główną lub zasilacz?