Komputer się NIE włącza :(

Witam!

Mam kolejny problem z moim drugim komputerem, którego nie dawno dostałem. A mianowicie komputer się włącza (kontrolki się świecą) ale ekran pozostaje ciemny i kontrolka stacji dyskietek cały czas się świeci. Komputer co 8 sec. się non-stop resetuje. Nic nie zrobiłem, przedtem chodził dobrze, kabel już 1000 razy przkładałem ze stacji dyskietek, juz nawet próbowałem ją odłączyć od zasilania ale jest za mocno włożony kabel. Wszystko na płycie wydaje mi się że jest ok, tasmy ATA podłączone, Ramy włożone, kartę graficzną już też zmieniałęm i nic :frowning:

Bardzo proszę o jakąkolwiek radę !!

Komp:

  • AMD Duron 850 MHz

  • Pamięc DDR 256 (266Mhz)

  • płyta ECS z chipem SiS

  • dysk Seagate 20 GB

problem tkwi w płycie głuwnej na poczatku wyciagnij baterie z płyty głuwnej i sprubuj go odpalic :slight_smile:

Niestety sebastin Już wszystkiego próbowałem :frowning: Baterie już też sprawdzałem, nawet odłączyłem kilka urządzeń od zasilania (dyski optyczne), kabel zasilający jest ok :frowning:

Proc się nagrzewa?

Nie odpala od początku, czy padł niedawno?

Zasialcz sprawdzony na innym kompie?

Jak masz możliwość sprawdzenia podzespołów na innym kompie to zrób to.

Na moje oko padła płyta ecs szybko się palą, wystarczy zrobić małe zwarcie.

Podaj dokładne nazwy podzespołów.

LOL… Miałem identycznie to samo i wiesz co pomogło? :smiley: Postukałem w moją kość biosu i komputer sie włączył !!

Heh… Spróbuj zrobić jak ja… postukaj w bios i sprawdź… :wink: Może to pomoże… :roll:

O LOL, wy macie pomysły :stuck_out_tongue: Dobra sprawdzę jutro czy pomoże, bardzo dziękuje za radę !!

Dla Tobi

Komputer:

AMD Duro 850Mhz

Pamięć DDR 256 266MHz Excalibur

Płyta: ECS K7S5A z chipem SiS

Grafa: GeForce 2 MX400 64MB

Zasilacz jest ok!, postukam jeszcze w tego AMBIOS’a :stuck_out_tongue:

A ja bym nie kombinował… bezzwłocznie zawieź ten komputer do servisu… Najlepiej takiego zaufanego… Jeśli jesteś zielony w tych tematach to komputer do życia nie przywrócisz… chyba, że lubisz experymenty… ale one kosztują…

No niestety nic nie pomogło, nawet stukanie w kość biosu:(

Macie jeszcze jakieś pomysły?

Powtórze problem: komputer się włącza ale nie ma obrazu na monitorze, natomiast co chwile odzywa się stacja dyskietek i krótkie pisknięcie Bios-u i tak co 5 sec. Podzespoły sprawdzone, bateria wymianiona, kabel zasilający też jest ok. Jakby ktoś wiedział co zorbić, bardzo bym prosił o odpowiedź.

Pozdrawiam!

Może grafa wysunęła się ze slotu. Spróbuj ją docisnąć.

tez tak miałem. I procek mi sie spalił. Moze to tez być wina Zasilacza