Komputer się nie włącza

(Luke84) #1

Mam problem z komputerem a mianowicie nie chce się włączać. Po naciśnięciu przycisku power włączają się wiatraczki, świecą obydwie diody i nic więcej się nie dzieje :? Do tej pory pomagało przekładanie RAMu z jednego gniazda do drugiego (nieraz po kilka razy) ale teraz i to już nic nie daje. Wyjęcie RAMu, karty grafiki nic nie zmienia a nawet nie powoduje komunikatów o ich braku :? Bardzo mnie denerwuje taka sytuacja bo nigdy nie mogę być pewien że uda mi sie rano włączyć kompa :evil: (jak się uda już włączyć to pracuje bez najmniejszych problemów)

Moja płyta główna to: ASRock K7VT4A Pro

Wie ktoś może co powoduje taki stan no i jak to naprawić :smiley:

Ja podejrzewam że to coś z płytą jest nie tak.

(Emilmlo) #2

Jaka dokładnie to jest konfiguracja razem z zasilaczem marka i moc ??

Mi się wydaje że płyta padła.

(Ziomixiu) #3

A jak włączasz to piszczy coś?

(Rastko1) #4

Może sprawdź kondensatory czy nie są wypukłe na płycie głównej

(Luke84) #5

Zasilacz to megabajt MGB-350ATXP4. Ale sprawdzałem też na innym i to samo.

Nic nie piszczy, nawet jak jest tylko sama płyta. Świecą się tylko obie diody

Kondensatory wyglądają na dobre.

(1kalor) #6

może styki w bankach ramu albo taśmy IDE i SATA . spróbuj jeszcze po odłączać i podmuchaj trochę sprężarką i z powrotem podłącz. u mnie pomogło.

a jaki kolor ma lampka na monitorze?? zielony czy pomarańczowo-żółty

(Luke84) #7

To na pewno (przynajmniej według mnie) nie są napędy bo po ich odłączeniu problem nie znika :frowning: a monitor się nie włącza

Styki RAMu też są w miarę czyste ale wyjęcie kości ramo też nic nie daje

(piotrekplay) #8

zmień ten szrot natychmiast...

(Luke84) #9

A coś konkretniej?

(piotrekplay) #10

zasilacz szrot, bardzo możliwe, że to on zawinił... mógł spalić jakiś podzespół... jak masz możliwość to podłącz kompa pod DOBRY zasilacz (i nie chodzi mi tutaj o działający lecz markowy) ale twój zasilacz i tak najlepiej wyrzucić na złom...

(Avatargt) #11

Jak sie bawiles z tym wkladaniem wyjmowaniem ramu to moze przypadkiem jakos naruszyles P1 albo samo sie jakos obluzowalo heh sam mialem taki problem wlasciwie identyczny bo czyscilem kompa wczesniej rozbierajac na czesci pierwsze poskladalem wlanczam a tu tak jak opisujesz tylko sie wiatraczki powlanczaly napendy itd. a plyta gł nie dawala oznak zycia pozniej wyciagnolem P1 i wlazylem jescze raz mocno dociskajac.

sproboj to wszystko jeszcze np. z tylko jedna koscia ramu jak masz dwie oczywiscie.

Zasilacz moze cos tu powodowac jakies problemy najlepiej go spr albo caly zestaw na innym ja tam mam jakiegos bezimiennego 180 W :lol: :x

i mi jakos dzial juz 5 rok:D wiec nie zwalajmy odrazy wszystkiego na sam zasilacz ale wez caly zestaw tak jak ktos u gory pisal przedmuchaj przechuchaj i poodkuzaj calosc poobstukuj zeby na sciankach nie dostepnie dla dmuchania tez wszystko oblecialo i mniejmy ndzieje ze bedzie wszystko gralo jak gitara.

(Luke84) #12

Co to jest P1 bo jakoś nie bardzo kojarzę?

(Avatargt) #13

P1 chodz nie zawsze oznaczone to jest takie tam zlacze zasilajace od zasilacza do twojej płyty głównej. tak wlasciwie najgrubsza wiazka kabli podlaczona do takiego czegoc co tam wszystko jest :lol:

(Gracz Online) #14

Peleus , czy poważnie traktujesz swój problem z komputerem? Pytam, ponieważ chcę pomóc i nie lubię, gdy rozmówca spoczywa na laurach przez kupno np. nowego komputera.

Tak, jak poprzednicy zwracam uwagę na jakość napięć podawanych przez zasilacz. To podstawa w diagnostyce komputera i zabonieganiu przyszłych, oddalonych w czasie awarii. Bardzo dobrze zrobisz jeśli kupić używanego Chiftec-a. O MegaBajcie MGB-350ATXP4 zapomnij. Podobnie jest z butami. Markowe są wygodne i dlatego kosztują więcej. Chiftec-a 360W kupisz za 65 zł http://www.allegro.pl/item263315248_nie ... enda_.html. Oczywiście, że możesz nabyć wersję o mocy 400W, które będą potrzebne w przypadku zakupu drugiego dysku twardego i szybszej karty graficznej z rodziny ATI X1600, Nvidia 6000. Jeśli nie planujesz wymiany grafiki to 360W w zupełności wystarczy nawet na potrzeby ATI Radeon 9800, Nvida GeForce 5900 z Athlon-em XP 2000+.

Gdy będziesz miał markowy zasilacz, to daj znać na mój e-mail.

Bez tego, godnego zaufania elementu ustalenie przyczyny nie włączania się komputera jest, jak szukanie igły w stogu siana Nie zastosujesz się do mojej porady, to życzę owocnego poszukiwań w sianie