Komputer się nie włącza

(Koraz) #1

Witam. Tematów takich jak ten było mnóstwo, ale żaden z nich mi nie pomógł. Posiadam następujący zestaw:

Procesor : Intel Celeron 2,4 Ghz

Płyta główna : Gigabyte GA-8IPE1000

Ram : 3x Kingston 1Gb

Przez ponad rok komputer chodził pięknie. Aż tu wczoraj zrobiłem sobie aktualizacje na windows update i prosiło o pon. uruchomienie komputera. Klikam tak komputer się wyłącza ale po zamknięciu się windows mam czarny ekran i nic poza tym. BIOS nie daje sygnału przy włączaniu kompa. Wcześniej miałem podobne problemy i sposoby naprawienia ich były przeróżne. W serwisie powiedziano mi ,że to zasilacz. Kupiłem nowy zasilacz i wszystko było dobrze do wczoraj. Próbowałem włączyć na konfiguracjach:

Zasilacz+Procek+plyta+ram

Zasilacz+procek+plyta

(Kolmichal) #2

Jeżeli komputer uruchamia się to nie jest wina zasilacza. Zasilacz jest podłączony do płyty głównej i to raczej w niej jest problem. Mało prawdopodobne ale możliwy jest reset BIOS'a, który steruje komputerem zanim OS się nie załaduje no i to on powoduje łądowanie OS. Możesz spróbować zresetować bios, wyciągając baterię z płyty lub inną metodą: Obok baterii jest zworka z dwoma pinami, złącz je. To spowoduje zresetowanie ustawień BIOS'a.

(Koraz) #3

A na jak długo trzeba wyjąć pieniążek (bateryjkę) ?