Komputer się nie włącza

Niedawno zakupiłem płytę główną uzywaną na allegro. Do tej pory komputer pracował znakomicie. Dzisiaj podczas pracy wyłączył się. Po kilku próbach włączenia go POWER- uruchomił się. Ale po ok. 30min pracy znów się wyłączył i nie da się go ponownie uruchomic. Moja płyta głowna główna to GIGABYTE GA-G31M-ES2C

Zaznaczam, że komputer od podłączenia pracował na ustawieniach fabrycznych ze zintegrowaną kartą graficzną, gdyż oczekuje na przesyłke karty. Czy może ktoś domyśla się co mogło zajść i jakie rozwiązanie proponuje?

Próbowałem już CLR CMOS (zwarłem zworką dwa piny na płycie głównej) oraz wyciągałem baterie (jak również wymieniłem na nową). Po tej operacji jedynie wiatrak z procesora wykonał pół obrotu i się zatrzymał. Ponowne włączenie komputera - komputer bez “ruchu”

W tym wypadku musiałem przejść na płytę głowną i resztę podzespołów z mojego starego komputera co mnie upewniło, że zasilacz jest sprawny.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za wszelką pomoc

Hej,

Na początek sprawdź, czy kondensatory na płycie głównej nie są wybrzuszone. Ewentualnie poszukaj na niej elementów, które mogły ulec uszkodzeniu - sprawdź, czy nigdzie nie widać symptomów spalenia elementów.

Pozdrawiam,

Dimatheus