Komputer się nie włącza

a wiec prosił bym o pomoc w następującym problemie:

wczoraj zmieniłem SDR 256 na nową DDR 512.wszytsko działało dobrze pamięć na początku nie sprawiała problemów, do czasu.Przy wyłączaniu gry komp sie zawiesił więc go zresetowałem od tamtej pory komputer sie nie urchamia tzn: przy właczeniu zapalają sie światełka wiatraczki itd.dysk rowniez czyta.lecz nie włącza sie monitor i nie ma tego charakterystcznego piknięcia.Komputer nie piszczy jak przy braku ramu ani karty graficznej wszysko odłaczyłem wyczysciłem i padłączyłem od nowa włożyłem rownież stary ram nic nie pomaga.

Prosił bym o jakies rady,pomoc sam osobiście podejzewam płyte główną.

E tam ;p Zresetuj bios :slight_smile:

no powiedzmy zeresetuj tylko ze przez sytsem do biosu nie moge sie dostac baterie na płycie wyciągałem i nie pomogło :evil:

Spróbuj zwrotki przestawic :wink:

:o zwrotki powiadasz a mogłbys tak wyjasnic baardzo dokładnie?? :mrgreen: i czy to nie jest raczej jakas powazniejsza awaria płyty albo procesora??

Sprawdź wszystko dokładnie,styki i kable osadzenie kart i reszty - konserwacja porządna kompa.

Odłącz napięcie 230 V od zasilacza kompa,wyjmij baterię na 30 minut - sprawdź ją miernikiem napięcia ma mieć powyżej 3V lub załóż nową.

Wyczyść sloty pamięci z kurzu - pamiętaj ma być założony moduł pamięci albo SDRAM albo DDRAM - nigdy razem.

Jak dalej to samo:

Wyjmujesz kabel z zasilacza 230V,dobra bateria założona i obok baterii jest z reguły zworka na gnieżdzie 3 pinowym,normalnie jest założona na pin 1 i 2 - reset przestawisz zworkę na pin 2 i 3 na 1 min,potem przełóż na swoje miejsce zworkę na pin 1 i 2 i próbuj.

Nieraz płyty mają tak, że aby korzystać ze slotów DDRAM trzeba przestawić zworkę lub wsadzić specjalny moduł(terminator) do I banku SDRAM.

Poczytaj książkę do płyty głównej - dokładnie.

Jak wszystko sprawdzisz i dalej to samo to każdy element trzeba sprawdzić na innym kompie i zostanie ewentualnie padnięta płyta główna.

Dzieki bardzo poprobuje, komp był czyszczony i kable były sprawdzane popróbuje ze zworkami.tylko ze nawet jak podłaczyłem stary ram sdr(sam bez ddr) tez nie działało.ale sprobuje.

Pozdrawiam.