Komputer się nie wyłącza

W większosci wpyadków po wciśnięciu wyłącz komputer albo uruchom ponownie komputer zazwyczaj wyłącza część aplikacji po prostu zastyga w bezruchu, po wyłączeniu explorera, i nic się nie dzieje muszę wyłączać ręcznie.Dzieje się tak dosyć często.Czym może to być spowodowane, mam podać jakieś dodatkowe informacje?

A masz Skypa ? U mnie podobne objawy powodował menadżer dodatków który instaluje sie razem ze Skypem.

Pewno coś (jakiś program/proces) blokuje wyłączenie komputera. Sprawdź w autostarcie czy coś niepotrzebnego sie nie włącza.

Nie mam skype, ale nie wiem mam zazwyczaj wiele procesów, jak się kończy, a jak się wyłączy explorer to jużnie mogę włączyć menedżera zadań.

Wydaje mi się, że może to być jakiś proces systemowy ~system32 czy coś.

Postaram się sprawdzić jeszcze raz.

Jeżeli coś takiego się zdaży to nie wyłączaj tylko zobacz jakie procesy pozostały

Ctrl + Alt + Delete > procesy i zobacz jaki proces blokuje

możliwe że to jakiś syf w tle “pracuje”

Zobacz także czy niema go w autostarcie Start > uruchom > msconfig > uruchamianie

on cosś muwił o tym że pozostaly.ewentualnie sprawdz czy dysk nie jest uszkodzony poleceniem chkdsk.

No puściłem dezynfekcję firewallem, nie wykrył wirusa ale wychrzanił kilka cookies, i jak narazie się poprawnie zamyka.