Komputer się nie wyłącza

Problem może wałkowany ale ten chyba jest trochę inny. Po wcisnięciu przycisku wyłączenia kompa monitor wyłącza się bez problemu to znaczy chyba system się zamyka! Problem jest z wyłączeniem się kompa bo chodzi nadal i niestety muszę go wyłączyć poprzez wyłącznik na listwie zasilającej. Po ponownym włączeniu kompa nie ma problemów ,że cos było nie tak i syatem chodzi normalnie ale jak wyłączam po zakonczeniu na kompie pracy to jest znowu problem z jego wyłączenie. / System XP SP3. Proc. ATHLON 2000+ i inne podzespoły z tej górnej półki/.W ustawieniach w opcji zasilania wg standardu. :expressionless:

www.google.pl/search?hl=pl&lr=&client=f … za&spell=1

To wszystko przeglądałem i niestety nic pomocne. :lol:

OT kosmos.JNJN

A jaki komunikat jest przy wyłączaniu ?

Może są błędy na dysku, zrób diagnostykę i defragmentację.

Kiedyś tak miałem, jak był uszkodzony przewód sygnałowy dysku, w Smart dysku zobacz na parametr C7.

To jest bardzo ciekawe. Przy wyłączaniu jest wszystko w porządku na monitorze tak jak być powinno , monitor gasnie ale komp dalej chodzi. Przestestowałem dysk na wirusy ,defragmentowałem i nic. jest to dla mnie naprawdę ciekawa sprawa bo juz wiele rzeczy znam ale z tym spotkałem się po raz pierwszy.

Reset biosu dowolna metoda.

Przetestuj na innym zasilaczu.

Możliwe że płyta główna.

Inne