Komputer sie nie wyłancza czarny ekran

Witam

 

Podczas wyłączenia komputera jest czarny ekran wszystko znika i nic nie da się zrobić, stało sie tak po zainstalowaniu gry War Thunder

gre odinstalowałem bo okazała się zbędna, miałem zmieniane mobo w kompie i miałem tak samo, i radziliście format, i udało sie problem znikł na około ponad tydzień, a teraz znów, nie wiem czym to jest spowodowane, karta zasilacz są wy porządku temperatury tez,  w opcjach zasilania  tez, tak jak by przechodził  w tyrp hibernacji czy uśpienia, ekran gaśnie ale jest zielona lampeczka, czyli chodzi, nie wiem co z nim jest  nie tak, prosiłbym o bardzo szybką odpowiedz.

 

win 7 64 bit, może coś w ustawieniach ACPI trzeba zrobić, ale jak wchodzę w bios ustawienia ACPI to tylko mam lampka ma ma migać lub dwa kolory

 

Prosiłbym i bardzo szybka odpowiedz bo denerwujące jest to przytrzymywanie przycisku na komputerze by się wyłączył  

Może masz nieautoryzowaną wersję Windows :wink: Możliwe też, że system nie może zamknąć jakiegoś programu czy usługi - tu trochę spekuluję - mógłbyś zainstalować program do czyszczenia rejestru.

Mam AGV PC TuneUP i czyści rejestr :wink:

 

A z win to o co Chodzi dokładnie ? :slight_smile:

 

Win jest kupiony Wersja OEM :slight_smile:

 

@Edit

 

Czy może mieć to związek z tym ? nie da się zaktualizować, ani nic tylko wyłączyć i właściwości :wink:

 

 

http://wrzucaj.net/image/OXc

 

Tydzień temu preinstalowałeś system, bo miałeś ten sam problem, teraz jeszcze Menedżer urządzeń szwankuje, wnioski nasuwają się same. Skoro jednak używasz tej instalki od dłuższego czasu, to wina niemal na pewno tkwi w płycie głównej - zaraz to rozwinę - to oczywiste, zmyliłeś mnie tą uwagą o grze. Istnieje możliwość, że pamięci są niekompatybilne z tą płytą, wypadałoby wrzucić inne dla pewności.

Problem rozwiązałem, okazało się ze aktualizacja do karty graficznej coś robiła ( z płyty instalowana ) :wink: nie wiem co, ale teraz działa cacy i miejmy nadzieje ze już tak zostanie :wink:

 

jak zainstalowałem aktualizacje do karty było to samo, i tak się myśl nasunęła, ze usune, hmm i działa :wink: