Komputer sie Offuje!

Tak jak w temacie. Ostatnio kupiłem kartę Gainward GeForce 9800 GT 512 DDR3 i chcialem pograc sobie w Undercovera na fullach no i wlaczylem gre wszystko ustawilem na full gra nawet nie pomyslala zeby sie przciac ale po 20 minutach komp sie wylaczyl. Myślę, że to wina procesora myślałem nad tym aby wysmarować go ponownie pastą termoprzewodzącą i zalozyć nowy cooler ale pomyślałem, że najpierw wam napisze o tym problemie bo może to inna przyczyna. Oto specyfikacja mojego sprzętu:

Karta:Gainward GeForce 9800GT 512 DDR3

Procesor:AMD Athlon 64 2600+ x2

Płyta Główna: Giabyte m52l-s3

Zasilacz: Amacrox Warior 400

Dysk 80GB Baracuda Sata 1

Ram: 2GB Patriot+Radiatory DDR2

P.S Myślałem jeszcze, że procesor jest za slaby i nie ciągnie grafy:)

podaj najlepiej jaką temperaturę ma procesora podczas wysiłku, gdy grasz w jakąś wymagającą grę np. Undercover

możesz też podać napięcia ewentualnie

no temperatura to okolo max to 85:( a napiecie nie wiem

To ja sie podczepie do tematu,mam taki sam problem i juz mi rece opadaja:/ 10,15 min. grania i off,a to moje graty: Obudowa-Thermaltake Tsunami-120mm z przodu 120mm z tylu 90mm z boku wiec przeplyw powietrza mysle ze odpowiedni, plyta- asus m2n-mx, procesor-Amd athlon 64x2 6000+, 2x3100mhz, grafika-geforce 8600 gt z pasywnym chlodzeniem gigabyte pamieci 2X 1 gb patriot ddr2 800mhz zasilacz- powertec 400w dyski twarde-seagate-250gb+wd 160 gb, system windows xp prof.a i jeszcze temperaturki-cpu-36,mb-48 stopni,bardzo prosze o porade,moze wymiana zasilacza?moze lina i do lasu :wink:

Casjan , skoro masz pasywnie chłodzona grafikę najprawdopodobniej to jej wina się po prostu przegrzewa zamontuj jakikolwiek wentylator jaki masz od 90mm wzwyż na radiator z grafiki, myślę że powinno pomóc. Sam kiedyś miałem kartę graficzną pasywnie chłodzoną (fabrycznie zamontowaną) te chłodzenie po prostu nie wyrabia jest zbyt małej powierzchni radiator i wymaga dodatkowego nadmuchu.

zielinq20 zobacz czy radiator dobrze przylega do procesora, sprawdź dobrze zaczepy mocujące z procka czy wszystkie trzymają, sama wymiana pasty cie niewiele pomoże. A temp procka 85 stopni to ciut zbyt dużo.

Witam ponownie ,mysle ze to nie jest wina grafiki,podam temperatury z everesta-MB-49,Procesor-48,Procesor rdzen 1-31,Procesor rdzen 2-29,MPC-62,i GPU-59 stopni,wszystko w stresie Call of duty 5, jakies inne sugestie? czy cisnac do jakiegos serwisu niech go chlopaki"zbadaja"