Komputer się praktycznie nie włacza

Witam jestem na tym forum nowy i pisze z telefonu wiec przepraszam za wszelkie błędy. Więc przechodzę do sedna. Dziś rano włączając kompa windows normalnie się załadował lecz po chwili się zawiesił i zrobiłem reset na sztywno guzikiem potem znów się windows normalnie załadował lecz po chwili wyskoczył bluescren i zrobił się reset z tym że Bios się już nie lądował ani nic w tym stylu nawet sygnał nie szedł do monitora. Potem przeczytałem gdzieś na forum żeby odczekać kilkanaście minut na włączonym komputerze i zrobić reset i tak zrobiłem lecz wyskoczyły napisy że cd-rom i flopy disc nie odpowiadają. Zrobiłem kolejny reset i wbił do windowsa i zrobiłem test na ram w programie other(coś) nazwy dokładnie nie pamiętam i dysk twardy w Hd Tone wyszły pozytywne wyniki że wszystko ok. Potem normalnie grałem na kompie i wszystko ok było lecz gdy go wyłączyłem to po 2h nie mogłem. To znaczy wszystkie wiatraki chodzą lecz dioda od dysku twardego 2 razy mignie i to tyle cd- rom to samo ale szuflada normalnie się wysuwa i przycisk reset normalnie reaguje tak samo jak dłużej przytrzymam przycisk power to się wyłączy. A monitor nie ma sygnału w tym czasie. Dodam że 3 lata temu był wymieniany zasilacz. A z 3.5 roku temu płyta główną i ram bo się spaliły nie wiadomo z jakich przyczyn. Ale to stare dzieje. Mój komputer to procek amd athlon x2 64 4000+ płyta główną asus m2n-mx (nie wiem dokładnie to jutro uzupełnie bardziej) karta graficzna gf 8500gt ram 2x 1gb kingston dysk 320 gb samsung i nagrywarka też samsung zasilacz 400w jakiś za 80 dych to z czarnej półki raczej. Co mogło się zwalić? Za każdą odpowiedź dziękuję. Ps 3 dni wcześniej robiłem format i mam system windows xp hom

Witaj!

Ja myślę, że całym winowajcą jest zasilacz. Zmierz mu napięcia miernikiem a najpewniej wymień na nowy.

Podaję propozycję:

http://allegro.pl/markowy-zasilacz-delt … 92730.html

http://allegro.pl/chieftec-delta-500w-g … 90287.html

Odkurzyłeś kompa w środku?

Tak komputer co jakiś czas był odkurzany. A miernikiem sprawdze zasilacz za kilka godzin dopiero bo obecnie nie posiadam.

Dodane 05.12.2010 (N) 13:15

Sprawdziłem miernikiem ten zasilacz i niby dobrze jest na każdym kablu lecz na 24 pinowej wtyczce na szarym kablu jest 4.8v i nie wiem czy tak powinno być. I proszę podawać inne propozycje.