Komputer się przegrzewa i zawiesza

(chodzik) #1

Problem polega na tym, że grając w nowe gierki komp czasami się zawieszał (to jeszcze jestem w stanie zrozumieć) lecz teraz zdarza mi się coraz częściej nawet podczas używania zwykłej przeglądarki. Obecnie komp dość często resetuje się, a wiatraczki kręcą się na maksa (po czym muszę wyciągać kabel z gniazdka) :frowning:

To pokazuje SpeedFan po 10 min działania kompa

speedqf1.png

Sprzęt:

Proc: AMD Phenom 8650 Triple - core

Karta: NVidia GeForce 9800 GTX

Ram: 2 gp godram

Zasilacz: chieftec GPS-500 AB A 220 - 230 V

(Kuba Windows) #2

Spróbuj pogrzebać w BIOSie, powinna być tam funkcja zmiany maksymalnej temperatury komputera, musisz ją tam zmniejszyć.

(Prostreet374) #3

a próbowałeś przeczyścić kompa w środku obudowy? bo mi komp dochodził do 90 stopni i przeczyściłem go i było 48 stopni

(chodzik) #4

czyściłem i odkręcałem już wszytko co możliwe

(H5n1tomy) #5

sprawdź wszystkie radiatory na karcie i płycie i procku czy aby się nie odkleił nie rozpiął itp jeśli to gra to proponuje wymusić obieg powietrza ale nie wiatrakiem na tyle obudowy tylko na przodzie żeby wciągał zimne powietrze . ale myślę ze to któryś radiator szwankuje po za tym czyszczenie kompa nie sprowadza się do odkurzenia go w środku warto zdjąć wiatrak z procesora i wyczyścić wszystkie szczeliny w radiatorze szczególnie jeśli są w domu zwierzaki niestety wiatraki wciągają wszystko a kurz i sierść ładnie pali się i zostaje skorupa na tych radiatorach milej zabawy szczoteczka do zębów tylko jej nie namocz :smiley:

(chodzik) #6

Czyli to jednak procesor ?