Komputer się resetuje co 30min

Witam!

Mam problem. Gdy włączam komputer pecet normalnie się uruchamia ale gdzieś po 30min komputer się zacina i monitor nagle gaśnie. Jak robie reseta to komp nie reaguje i wydaje dźwięk 1długi 5 krótkich . Po wyłączeniu i włączeniu komputera ukazuje się błąd BIOS-u ,klikam delete przez 10sekund i komp startuje .Niewiem czemu komp resetuje mi się co 30min. Proszę o rozwiązanie problemu bo to dla mnie bardzo ważne.

Pozdrawiam.

Instalowałeś ostatnio jakiś nowy sprzęt??

Takiego sygnału nie znam (1 długi i 3 krótkie lub 1 długi i 9 krótkich, znam). Dobrze policzyłeś? Jaką Masz płytę główną (lub lepiej bios: award, ami - w ami nie ma długich)?

Płyta główna: Asrock P4VT8

BIOS:AMI (chyba źle policzyłem)

Co to może być??

Proszę o pomoc. :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Ogólne kody błędów AMI:

Dla AMI (ważna jest ich liczba)

1 - dźwięk błąd odświeżania RAM

2 - błąd parzystości RAM

3 - błąd w pierwszych 64kB RAM

4 - błąd zegara systemowego

5 - błąd procesora

6 - błąd kontrolera klawiatury

7 - błąd trybu wirtualnego procesora

8 - błąd I/O pamięci karty graficznej

9 - błąd sumy kontrolnej BIOSu

10 - błąd pamięci CMOS

11 - błąd pamięci cache

ciągły dźwięk to błąd pamięci RAM lub pamięci karty graficznej

a zasilacz?

Co zasilacz . Zasilacz 300W

W dniu 24.05.2008 , o godzinie 21:08 został dopisany post przez adriano

Podam konfigurację.

Procesor:Intel Celeron D325 (2,53GHz)

Płyta główna:Asrock P4VT8

Pamięć RAM:256MB DDR

Karta graficzna: ATI Radeon X1550

System : Windows XP Professional SP2

Dysk twardy: 80GB SATA

Proszę o pomoc komputer znowu mi to zrobił. :frowning:

Sprawdź napięcia mierzone miernikiem (w zastępstwie program everest, speedfan) oraz temperatury.

Kto jest producentem zasilacz?

everest: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ition+2.20

w programie: komputer->czujnik

Możesz także sprawdzić to w biosie.

A skąd wziąć ten program i czy pójdzie na mój komp.?? :frowning:

Podałem link, wejdź na niego

PS Główny podejrzany: zasilacz

Temperatura 52stopnie.

hmm… temperatura wporzątku

Podaj producenta zasilacza

Chwila temperatura podskoczyła do 72stopni . Kurde co robić ?? Komp mi znów zrobił reseta .

na jakim podzspole była taka temperatura?

Płyta główna i procek . A jeszcze w menadżerze zadań mam 100% użycia procka a tak naprawdę mam tylko uruchomioną przeglądarkę.

Zastosuj lepsze chłodzenie w obudowie, taka temp jest zbójcza dla podzespołów

Heh, komp też mi się niedawno resetował, przyczyną także była temperatura. Tyle że ja swojego gruchota zapuściłem, a po dokładnym oczyszczeniu radiatorów i wentylatorów temp. spadła o 15 stopni i problem zniknął. Także radzę Ci najpierw uporządkować bebechy kompa, a w razie dalszych problemów z temp. zrobić jak radzi huber2t.

40-styRozbójnik zrobiłem tak jak mówiłem i nic dalej to się robi. Reinstalka systemu by coś pomogła?? Proszę o pomoc :frowning: :frowning:

Sprawdź pamięć programem Memtest86: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … est86+3.4a

podaj odczyty z everesta co do temperatur, napięć i prędkości obrotowej wiatraków (mimo, że niektórzy się nie zgadzają z tym sposobem). Napięcia dobrze jest mierzyć miernikiem.

Wyczyściłeś kompa z kurzu? Sprawdź płytę pod kątem uszkodzeń: http://obrazki.elektroda.net/54_1152205433.jpg

Jeżeli temp nagle Tobie rośnie, tzn coś z wentylatorem. Przyjrzyj się wnetylowi na chipsecie i procku, czy nie jest zakurzony i dobrze przylega. Czy kręci się normalnie?