Komputer sie resetuje, nie chce sie uruchomić

witam,

mam bardzo dziwny problem z kompem.

płyta główna gigabyte ga-945pl-s3. do tego dysk samsung ata, napęd optyczny ata i dysk maxtor sata. wszystko pod windows xp.

problem wygląda w ten sposób, że od kiedyś coraz częściej komputer sam mi sie resetuje. przez pewien czas mialem również problem z uruchomieniem kompa z płyty cd, ale to samo odpuściło po wypięciu kontrolera ide na pci. później nawet jak go wpiąłem to uruchamiał sie z płyty cd. jak już się uruchomił z knopixem live cd to spokojnie działał, nie resetował się. gsdy jednak znowu chciałem uruchomić normalnie z hdd to znowu sie resetuje. raz się resetnie po zalogowaniu, czasem przy logowaniu, czasem przed. na dodatek czasem widuje błysk bluescreena, jednak przez ułamek sekundy i nie mogę go przeczytać.

na pytania, czy komp sie grzeje lub czy jest to może wina zasilacza, odpowiadam: Nie.

proszę o jakieś rady, sugestie.

Pozdrówki

Rozumiem, że restarty pojawiają się gdy system jest odpalony. Stawiam na błąd systemowy. Skanowałeś system pod kątem złośliwego oprogramowania? Próbowałeś reinstalować system?

nie mogę przeskanować kompa skoro co chwila sie resetuje. reinstal nie wchodzi w grę.

dysk można przepiąć do innego działającego kompa i z jego poziomu go przeskanować.

Jaki system masz zainstalowany?

Możesz podać chociaż markę i moc zasilacza?

to napewno od zasilacza :slight_smile:

moge juz uchylic rabek tajemnicy i zdradzic, że były to uszkodzone ramy :confused: