Komputer się resetuje podczas instalacji systemu


(Michkoz26) #1

Witam,

 

Moja znajoma ma następujący problem z laptopem Toshiba Satellite: 

 

Od kilku lat posiada na nim zainstalowany system Windows Vista. Około 2 tyg temu laptop zaczął się samoistnie resetować lub zawieszać, początkowo dosyć sporadycznie, ale teraz w zasadzie co 5 minut. Dokładnie go wyczyściłem w środku, odkurzyłem, sprawdziłem temperatury - oscylowały w granicach 40-50 st więc na pewno nie to było problemem. W podglądzie zdarzęń systemu zauważyłem jednak, że każdorazowo przed resetem komputera, pojawia się ten sam błąd: eventlog error 1101. 

 

Zalogowałem się do trybu awaryjnego i system działał normalnie, żadnych resetów ani freezów. Dlatego założyłem, że problemem pewnie są jakieś sterowniki/usługi. Próbowałem zrobić clean boot, czyli uruchamiać system tylko z niezbędnymi usługami, ale to nie pomogło. Ponieważ i tak miałem formatować ten komputer, stwierdziłem, że to idealny moment.

 

Nagrałem windowsa 7 na USB, sformatowałem partycję C, zacząłem instalację, i ku mojemu zdziwieniu, komputer się zresetował i resetuje się za każdym razem w trakcie instalacji, przez co nie mogę jej dokończyć.

 

Próbowałem odpalic liveCD Ubuntu, ale po kilku minutach tao samo.

 

Sprawdziłem dysk narzędziem SeaTools, i nie wykrył on żadnych błędów.

 

Czyli podsumowując, mam laptop, który nie ma zainstalowanego systemu, a każda próba instalacji kończy się niepowodzeniem przez samoistne resety. Dysk jest sprawny, laptop się nie przegrzewa, linux nie działa. 

 

Co mogę zrobić w tej sytuacji?


(falcon89) #2

Sprawdź pamięć RAM, przy uruchamianiu Ubuntu wybierz Test memory, (jeśli masz więcej niż jeden moduł pamięci RAM to przetestuj każdy oddzielnie).


(scripter1) #3

Wszystko wskazuje na uszkodzenie pamięci co powinien wykazać test zalecany przez kolegę wyżej.

Może to jeszcze być jakieś poważniejsze uszkodzenie.