Komputer się resetuje przy starcie windowsa

Witam, mam problem z moim kompem.Otóż gdy go włączam wszystko się ładnie ładuje (gdyż z jakiegoś dziwnego powodu mam do wyboru uruchom system normalnie lub narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania wybieram uruchom system normalnie)

i gdy pojawia się animacja Windowsa komp się ścina i na ułamek sekundy pokazuje mi się Bluescreen 0x0000007B i komp się resetuje.

Prawie wszystkie części są nowe:

AMD FX-8350

Corsair TX V2 650W

Gigabyte GA-970 UD3

Kingston HyperX Blue 8GB 1600MHz

Western Digital Caviar Green WD10EARX(który wyciągnełem z poprzedniego kompa)

Nvidia gt440 (również z starego kompa)

Nic nie pomaga.Włożyłem inny dysk,zmieniłem sloty RAM i to samo.Nic nie konfigurowałem w biosie.Proszę o pomoc

Cześć

Przeczytaj: Blue Error (STOP:0x0000007B)

wrzuć plik nazwa.dmp z katalogu C:/windows/minidump

albo zrób zdjęcie i wrzuc na forum

Sprawdź smart dysku i przetestuj ram programem memtest

Ale ja w ogóle Windowsa nie mogę odpalić.

…lub uruchamiaj komputer z pojedyńczą pamięcią włożoną do jakiegokolwiek slotu. Tak kolejno sprawdź wszystkie.

Już to próbowałem i nic.

No więc, jeśli wymieniłeś płytę główną, a na starym dysku pozostał system operacyjny, i jest to na dodatek Windows XP, to nie pozostaje Ci nic innego jak reinstalacja systemu.

Mam Windows 7 Ultimate

Mimo to, zaszła poważna zmiana sprzętu (jak się domyślam, nie wiem co było poprzednio)) i na dodatek doszedł bardzo wydajny procesor, wymagający aktualizacji BIOSu do wersji F7. Tu może leżeć przyczyna. Sprawdź wersję BIOSu podczas startu komputera i popatrz tutaj: http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3907 a także na “czerwoną” uwagę tutaj: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-970a-ud3rev_10 Ja spróbowałbym jeszcze zatrzymać start na BIOSie i ustawić mu konfigurację “defaultową” (Load Optymized Defaults w głównym oknie BIOSu)), no i, jeśli to nic nie da, niestety reinstalacja systemu, a po niej (jeśli się uda!) natychmiastowa aktualizacja BIOSu pod Windows’em.

Mam pytanie ,czy można z pozycji biosa instalować aktulalizacje?

Chodzi Ci o zaktualizowanie BIOSu? Jest taka procedura, wywoływana klawiszem “End” podczas startu komputera. Nosi nazwę Q-Flash, a opis znajdziesz w instrukcji płyty na stronie 64. http://download.gigabyte.eu/FileList/Manual/mb_manual_ga-970a-ud3_e.pdf

To jak mam zainstalować aktualizacje jak by po formacie było to samo?

Poprawiłem post wyżej!

Ok.dzieki

Zwróć uwagę, że musisz dysponować pendrajwem (najlepiej nie większym niż 2 GB) sformatowanym w systemie plików FAT i na niego rozpakować pobrane archiwum 7Z z nowym BIOSem. Na pendrajwie powinny się znaleźć 3 pliki (jeden ukryty!), czyli: 970AUD3.F7, FLASHSPI, autoexec.bat. Potem start komputera z włożonym pendrajwem i zatrzymaniem startu klawiszem “End”. Reszta wg. instrukcji. Bądź ostrożny i dokładny, aby to wszystko nie skończyło się… w serwisie.

Jeśli wykonana prawidłowo aktualizacja BIOSu niczego nie zmieni w starcie systemu, to pozostaje Ci jedynie reinstalacja Windows’a.