Komputer się resetuje

Witam!

Mam taki problem że podczas pracy komputera komputer mi się resetuje. Takie zdarzenie jest głównie w grach. Dane mojego komputera: Procesor Intel 3.0; 1 gb ramu; karta dźwiękowa Creative Sound Blaster X-Fi Elite PRO; karta graficzna radeon x1600 i dysk twardy 200gb. Mam zasilacz Chieftec 420W.

Czy ten problem może być spowodowany za słabym zasilaczem? Ale na tym zasilaczu komputer chodził 2 lata teraz tak się stało :frowning: że się resetuje. Mam zainstalowany świeży system więc Windowsa wykluczam.

Co o tym sądzicie?

Dzięki za pomoc!

Sprawdź temperatury., np programem EVEREST.

I obejrzyj dokładnie płyte główną, czy kondensatory (takie małe pionowe walce :slight_smile: ) nie spuchły.

kondensatory ok. Nie spuchły. Jak komputer się resetuje to temperatura na procku jest 55 stopni. Przy normalnej pracy ok 45 stopni

czy też podczas innych aplikacji? I co to za gry? Bo zasilacz do kiepskich raczej nie należy. No chyba że RAM ci pada, mialem ten sam objaw :?

Fifa 07 jak gram przez internet i nie tylko. Zauważyłem jak komputer ma więcej do roboty to się resetuje. Ramy mam geil’a to też nie byle g… Nie nie resetuje się przy normalnym użytkowaniu. Tylko wtedy gdy uruchamiam coś co pobiera więcej mocy. Taka ciekawostka jak rozkręciłem obudowę i przyłożyłem do niej normalny wiatrak to komputer chodzi i się nie resetuje. Moje podejrzenia kierują na zasilacz. Co o tym sądzisz?

Zasilacz podmień jak masz możliwość. W końcu na wszystko przychodzi czas :wink: