Komputer się resetuje

Witam.

Mam następujący problem; od jakiegos czasu, regularnie komputer mi sie sam restartuje. Po prostu - robie cos i reset.

Konfiguracja komputera

Zasilacz: Codegen S 300W

Intel Pentium 4 2400mhz

płyta głowna: Intel Silver Reef D845PESV (6 PCI, 1 AGP, 2 DIMM, Audio)

karta graf.:NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X (64 MB)

karta dzwiekowa:Intel 82801DB ICH4 - AC’97 Audio Controller [b-0]

Dysk twardy:WDC WD800JB-00JJC0 (74 GB, IDE)

RAM: 512 mb DDR

karta sieciowa:Intel® PRO/100 VE Network Connection (10.2.0.27)

Windows XP SP1

Jaki może być powód tych restartów?

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.

To jest przyczyna zasiłka do wymiany.

Wymień zasilacz na Amacroxa Warrior

No, to dobrze myslalem.

Jutro wymieniam go na 350W max. 400W szczyt.

Najprawdopodobniej na tego co podał jacu08.

350 starczy ale firmowe

do tego kompa bym brał fortrona 350w- 2 razy tanszy od amacroxa

Rozwaze jeszcze propozycje Twoją goodprogram.

Ktos ma jeszcze inne?

Zasilacz na pewno do wymiany, wiem coś o tym bo przekonałem się na własnej skórze :smiley: .

Taki zasilacz jak Codegen wcale nie musi od razu się spalić, tylko może psuć poszczególne elementy komputera.

SP1 nikogo nie namawiam do instalowania poprawek, bo wiem że potem może być różnie, ale niedługo będzie SP3.

Być może instalacja SP2 nie poprawi sytuacji, ale może spowodować, że łatwiej znajdziesz przyczynę restartów.

hmmm…a grzebałeś w kabelkach wcześniej??

Nie grzebałem, restartowalo sie tak od poczaatku kupna komputera.

Witam,

przyczyn restartu może być bardzo wiele, a Wy wszyscy chórem wydaliście opinie. Padł zasilacz! A dlaczego? Bo to Codegen! :x

A może by się ktoś pokusił choć o sprawdzenie napięć :!:

Restarty coś powoduje. Gdzie jakiś kod błędu? Cokolwiek co mogłoby podać nam prawdziwą przyczynę problemów.!

A jak zmieni zasilacz i nic sie nie poprawi oddacie mu kasę?

Ale dla własnego bezpieczeństwa dobrze by było żeby zmienił ten zasilacz. Lepiej chyba wydać te ~150zł na zasilacz niż później wymieniać pół kompa. Przy okazji sprawdź temperatury i kondensatory na płycie głównej.

i tu sam sobie zaprzeczasz :shock:

jak nie ma żadnego błędu, to coraz większa zasługa zasilacza =D>

Kupiłem nowy zasilacz, pomogło. Co do codegena , zepsuł już mi nagrywarke dvd, szczescie ze wiecej szkód nie zrobil.

Chłopie to są jedne z najgorszych zasilaczy jakie można spotkać w komputerach.

Nie wiem w ogóle kto pozwolił wprowadzić taki szajs do obrotu.

To szczęście, że Raven262 Codegen zepsuł tylko nagrywarkę, bo jakby spalił płytę główną, to po wymianie trzeba do niej dokupić jeszcze nowego Windowsa.

Chyba orientujesz się, że Windows jest przywiązany do płyty głównej ?

Zasilacz Codegen, to jest bomba z opóźnionym zapłonem :zegar:

Tak wiem, że jest przywiązany. Kupiłem Amacroxa Warrior , chodzi cicho, nie to co codegen - huczy ze az slychac kilka metrow dalej.

Że niby gdzie sobie zaprzeczam?

To, że nie ma informacji odnośnie błędu spowodowane jest pewno brakiem bluee screena lub nie wiedzą jak ten kod znaleźć.

A czy ja powiedziałem, że jest dobry? Czytanie ze zrozumieniem sie kłania.

Chodziło o to, że wydano opinie na podstawie marki zasilacza. I tyle. Ciekawe czy jak się pojawią następne restarty to też pomożemy koledze wymieniając zasilacz?

Chodzi mi o to, że tym razem przyczyna restartów okazał się zasilacz. A co następnym razem. Pomagajmy, ale starajmy sie pomagać rzetelnie drążąc temat lub wyczerpując wszystkie możliwości dotarcia do przyczyny.

Pozdrawiam