Komputer się resetuje

Mam duży problem z moim komputerem ( windows xp). Gdy włączam komputer i chcę się zalogować(podczas ładowania systemu, kiedy pokazuje sie logo XP) po chwili komputer się resetuje.Dopiero po włączeniu trybu awaryjnego lub ostatniej dobrej konfiguracji działa. miesiąc temu dodałem drugi dysk i postawiłem na nowo system. i wtedy zaczęły sie problemy. System operacyjny mam na starym dysku. Wirusów raczej nie mam. mam KIS7, nie wykrył żadnych zagrożeń.

Czy ktoś może mi pomóc i wie jaka jest przyczyna?

a dyski masz dobrze podlaczone master i slave? ten z windowsem na masterze pokombinuj troche

Instalowałeś jakieś dodatki do Windowsa ?

Próbowałeś przywracania systemu ?

nie instalowałem żadnych dodatków, chociaż po zrobieniu czyszczenia dysku, defragmentacji, sprawdzania błedów i przywracania systemu. komp chodził dobrze 2 tygodnie, a rzeczywiście po zainstalowaniu nowych aktualizacji do windowsa. znów zaczął wariować.

Może to wina aktualizacji??

jak myslicie??

proszę o ratunek

jesli komp ci tak szaleje to mozse byc rowniez wina sterowników sprobuj moze wgrac najnowsze stery jak bedzie spokoj to luzik ale jak nie to skombinujs starsze wersje sterowników i zobacz co z tego wyniknie

HEj!

najbardziej prawdopodobna przyczyna według mnie oczywiście:

po dodaniu do nowego urządzenia takim jak dysk twardy obciążyłeś system dość poważnie, powoduje to wzrost poboru energii z zasilacza, a co za tym idzie wzrost temperatur. Musisz najpierw sprawdzić teorię dotyczącą przegrzewania się elementów takich jak dyski twarde i płyta główna, czy tez sam zasilacz.

Kolejna rzecz ile czasu pracujesz na swoim zasilaczu może jest zbyt mało wydajny powodując tym samym nieoczekiwane zachowania kompa. Ostatecznie sprawdź ram. Pozdrawiam.

ok.sprawdzę wszystko. Ale czy może to być zasilacz, jeśli jak w końcu np. dzięki przywracaniu systemu udaje mi się włączyć kompa, to może być włączony nawet 12 godzin i chodzi dobrze??

Możliwe.

Jaki masz zasilacz ? ( producent , moc)

Podaj konfigurację sprzętową komputera (procesor, płyta główna, RAM, karta graficzna).

Jeżeli masz możliwość, to pożycz od kogoś zasilacz jakiejś konkretnej marki i sprawdź, czy problemy nadal występują.

Najgorsze i najlepsze marki zasilaczy

zasilacz: EuroCASE 300X1,ATX12V,300W,TC,PFC

Procesor Intel Celeron D 335 2.80GHz/256K/FSB33 BOX

Płyta głównaASRock P4S61 661FX DDR400 VGA LAN

karta grafiki:Gigabyte ATI Radeon 9550 128 MB 128 b

moduł pamięci DDRAM 256MB 400 MHz SuperElixir

stary dysk to: ExcelStore 80GB 7200rpm

nowy dysk kóry podłaczyłem to:Seagate 160 GB Barracuda 7200.10

zauważyłem też że pojawia się od 2 dni przed tym jak pojawia się logo

WindowsXP jest taki biały pasek na dole który jest wyświetlany około 1 sek, co to jest ??

300W z zasilacza to taka standardowa wartość, lepiej jest mieć tutaj 400W przy 2,8Ghz procesorze i dwóch dyskach, niestety to nie musi rozwiązać problemu. Mam prośbę mam podobny przypadek “resetowanie się komputera” możesz sprawdzić neonówką czy na obudowie komputera pojawiają się jakieś napięcia? Czy występuje zjawisko “przerywania” podczas słuchania muzyki?