Komputer się resetuje

Witam, Mam problem z nowo kupioną kartą graficzną (Nvidia GeForce GTS 250), natomiast gdy włączam komputer to on startuje, po czym na płycie głównej zaczynają świecić (chyba dwie) czerwone diody przez jakieś 10 sekund, komputer się restartuje i znowu to się powtarza… znalazłem w instrukcji od płyty głównej (nowej z Gigabyte - GA-EP45-DS3LR) taki przypadek i jest pod tym tekst, (oczywiście instrukcja po angielsku…) cytuję: “The number of lighted LEDs indicates the CPU loading. The higher the CPU loading, the more the number of lighted LEDs. To enable the Phase LED display function, please first enable Dynamic Energy Saver Advanced. Refer to Chapter 4, “Dynamic Energy Saver Advanced,” for more detalis.”

A więc z tego co zrozumiałem to ilość świecących się LED oznacza obciążenie procesora, i mam przejść do 4 rozdziału aby dowiedzieć się wiecej o tym…

No i dobrze, tylko że to co ja mam zrobić żeby to działało to do tego muszę mieć komputer włączony a on się włączyć nie chce tylko resetuje :confused: proszę o pomoc

Edit: zapomniałem powiedzieć że jeszcze na starej płycie głównej i starej karcie graficznej komp działał na tym zasilaczu ale może nie daje sobie rady z nową…

Ps. powiem tylko że zasilacz również jest nowy i zastanawiam się czy to nie z jego winy się tak dzieje.

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Podaj pełną konfigurację kompa (wraz z zasilaczem - marka, model i moc). Podaj nam także temp. podzespołów podczas normalnej pracy i w stresie, możesz je sprawdzić np. programem Everest (oczywiście jak uda Ci się włączyć kompa:D).

Zasilacz to będzie - Highlander, 500W Power Supply

A co do temperatury, niestety nie mogę ci podać temp. bo komputer nie działa… Tak jak wcześniej pisałem komputer chodził na karcie graficznej Nvidia GeForce 6600, a teraz nie działa ani na tej ani na tej… Ale za to mój brat ma też zasilacz i karte graficzną tą co ja i działa, tylko że u mnie ten sam zasilacz na starej karcie wydawało się jak by chodził na pełnych obrotach, szybko chodził i hałasował a u brata na nowej karcie cicho (brat ma komputer obok mnie).

A mógłbyś podłączyć swoją kartę graficzną do kompa brata? Zobaczymy czy będzie prawidłowo działać. O i przypomniało mi się jeszcze coś i jednocześnie podłącz jego kartę do swojego kompa - skoro macie te same.