Komputer sie resetuje

Witam,

Nie wiedzieć czemu co jakis czas komputer mi sie resetuje… Napięcia są dobre? Czym to moze być spowodowane?

ScreenSho_rxsneap.jpg

Pozdrawiam.

w takich przypadkach najpierw sprawdź, czy na płycie głównej nie ma spuchniętych kondensatorów lub czy nie są wylane, jeżeli jest wszystko dobrze, to bym obstawial zasilacz bo w nim mogą być napuchnięte, jeszcze sprawa napięć to co masz zaznaczone na zdjęciu właśnie mi się za bardzo nie podoba.

Hmm, płyta wygląda w porządku… Zasilacz Feel 300W - troche go już mam.

Ostatnio zepsuła mi się listwa, i kkomputer wraz z monuitorem jest podłączony bezpośrednio do gniazdka. Jak dotkne kaloryfera i metalowej części obudowy - kopie mnie prądem.

może być uszkodzony zasilacz, co do tego że kopie prądem na pewno nie masz uziemienia podłączonego;) podłącz go pod listwę i uziemić go musisz

Czyli, że kopie prądem to nic złego póki co? Ok, mam jakiś zasilacz stary Feel’a 280W i zobacze napięcia. Starczy taki?

Jaka dokładnie specyfikacja komputera ? Zasilacz 280 W raczej jestem pewny, że nie wystarczy. Minimum na obecne komputery to tak 350-500 W. w zależności od pełnej specyfikacji sprzętu. Jeżeli w grę wchodzi jakaś mocna grafika czy kilka dysków twardych to wtedy zasilacz musi być jeszcze mocniejszy.

Starszego typu:

Dodane 06.03.2012 (Wt) 13:39

Po zmiane zasilacza, tak wyglądają napięcia…

ScreenSho_rxsenpe.jpg

Lepsze?

Po zmiane zasilacza, juz raz zdąrzył się zresetować.