Komputer się restartuje:/

Witam mam aki problem ,że komputer się restartuje. Oczyściłem go, lecz nadal występuje ten problem .

Mam komputer:

Pole Wartość

procesor: AMD Athlon XP, 1666 MHz (12.5 x 133) 2000+

płyta główna: ASRock K7Upgrade-600 (4 PCI, 2 AGP, 1 K8 Bridge Port, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)

256 ramu

karta graficzna: XP400A

Komputer wyłącza się zwykle gdy gram w jakieś gry choć nie raz gdy pisze na komunikatorze bądz robie coś podobnego. Z góry dziękuje za pomoc.

BSOD (niebieski ekran) > w panelu sterowania > system > zaawansowane > uruchamianie i odzyskiwanie > odptasz > automatycznie uruchom ponownie.

Na kolejnym BSODzie odczytujemu kod błędu i szczegóły.

A jaki zasilacz? Buda wyczyszczona?

Podaj też temperatury, które sprawdzisz programem EVEREST home edition (znajdziesz na vortalu db).

czy może chodzi o to?:

Płyta główna 35 °C (95 °F)

Procesor 46 °C (115 °F)

Seagate ST340016A 34 °C (93 °F)

jak wyglądają kondensatorki? popros jakiegos kolege o inne kosci pamieci, grafike na próbe jesli kondensatory na plycie są ok

ja bym jednak zaczął od sprawdzenia napięć na zasilaczu ;]

Mógłbym wiedzieć jak??

Win+Break /zaawansowane i tam wylacz restartowanie komputera podczas wystapienia bledu - przynajmniej zobaczysz plansze o jaki blad chodzi.

Są może jeszcze jakieś sposoby na sprawdzenie problemu…?

przede wszystki przywróć defaultowe ustawienia biosu / nie fabryczne!/ i sprawdź w biosie czy masz odpowiednie opcje dobrze ustawione tzn. częstotliwość fsb/ powinno być 133 w DDR 266, taktowanie procesora / mnożnik+częstotliwość szyny tj. 12,5x133, pamięci powinno być auto lub 266. Opcje pamięci ustaw na auto lub jak najmniej agresywne. Jaką masz pamięć? Jaki zasilacz i moc?

Witam

Mam mały problem, mianowicie restartuje sie mój PC-t tak jak bym nacisna mu restart. Jest to troche denerwujące i nie mam pojęcia co jest nie tak. Wszystkie podzespoły są OK sprawdzona płyta, ramy, zasilacz Win XP pro SP2 zainstalowany poprawnie poprostu wszystko jest OK, tylko jak zaczynam skanować antywirem jest restart. Nieważne czy to jest avast, kaspersky czy norton. Mam juz tak od dłuższego czasu jakieś 3 miesiace. Tydzień temu udało mi sie przeskanować cały komputer bez restartu kasperskym i nic nie znalazło CZYŚCIUTKO jaka może być przyczyna tego ciagłego restartowania sie komputera. jezeli antywir jest nieaktywny (wyłączony) wszystko jest dobrze a przy właczonym antywirze już nie - restart na 100 % Z tym samym przypadkiem spodkałem sie też na innym kompie.

PROSZĘ O POMOC