Komputer się restartuje :/

Witam. Otóż komp restartuje się podczas grania i oglądania filmów. Z poczatku z bratem myśleliśmy, że to wina pamięci RAM, ale jednak nie. Próbowaliśmy wyjmowa jedną kość i działać na jednej 256 i z druga robiliśmy to samo. Jednak komp dalej się restartował. Potem zmienialiśmy stery do grafiki na Omegi - nadal nic. Zainstalowałem Catalisty bodaj 7.1(najnowsze) - nadal nic. Zainstalowałem teraz Catalisty 4.6 - nadal restarty sa. Zmieniałem kodeki i tez pupa Ja już nie mam pojecia co to może być !!

Konfiguracja kompa:

P4 3.00

512 RAM (256 goodram i 256 no-name)

Radeon 9550 Gigabyte(nie kręcona)

Dźwiękówka AC 97

Prosze o pomoc !!

a jaki masz do tego zasilacz??

Zasilacz jest Modecom 400 W ma ze 3 miechy. Przedtem miałem jakiś inny 300 W i było to samo. Właśnie odkryłem, że podczas rozmowy w Skype też się restartuje. Syfu na kompie nie mam. Miałem tydzień temu format(przed formatem też były restarty) i skanowałem NODem spybotem i ad-awarem i nic nie znalazło. Pomóżcie :frowning:

400 W nie powinien byc zasłąby chociaż. :smiley:

Zapodaj logi z Hijack

sprawdz do tego temperatury i chlodzenie (chlodzenie procka, grafiki)

Chłodzonko jest git. Jak na tego procka temperaturu są ok. Grafika się nie grzeje się strasznie nawet podczas grania. Zaraz dam logi.

Złączono Posta : 24.02.2007 (Sob) 16:06

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 16:11:39, on 2007-02-24

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\Program Files\Ahead\InCD\InCDsrv.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe

C:\WINDOWS\system32\RunDll32.exe

C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe

C:\Program Files\Ahead\InCD\InCD.exe

C:\Program Files\Java\jre1.5.0_11\bin\jusched.exe

C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\cli.exe

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\Hewlett-Packard\Digital Imaging\bin\hpohmr08.exe

C:\Program Files\Hewlett-Packard\Digital Imaging\bin\hpotdd01.exe

C:\Program Files\Hewlett-Packard\Digital Imaging\bin\hpoevm08.exe

C:\Program Files\IVT Corporation\BlueSoleil\BTNtService.exe

C:\WINDOWS\system32\drivers\KodakCCS.exe

C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7DEBUG\MDM.EXE

C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\Program Files\Hewlett-Packard\Digital Imaging\Bin\hpoSTS08.exe

C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe

C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe

C:\Program Files\Skype\Plugin Manager\SkypePM.exe

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Skype\Plugins\Plugins\E12C95FCBD1240FEAE314D89676CA6F8\LieDetector.exe

C:\Program Files\Opera\Opera.exe

C:\Documents and Settings\Miciu\Pulpit\HijackThis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://interia.pl/

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 6.0\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_11\bin\ssv.dll

O4 - HKLM\..\Run: [nod32kui] "C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe" /WAITSERVICE

O4 - HKLM\..\Run: [SiSUSBRG] C:\WINDOWS\SiSUSBrg.exe

O4 - HKLM\..\Run: [Cmaudio] RunDll32 cmicnfg.cpl,CMICtrlWnd

O4 - HKLM\..\Run: [RemoteControl] "C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [InCD] C:\Program Files\Ahead\InCD\InCD.exe

O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe

O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Java\jre1.5.0_11\bin\jusched.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k

O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe

O4 - HKLM\..\Run: [ATICCC] "C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\cli.exe" runtime

O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - Global Startup: ATI CATALYST System Tray.lnk = C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\CLI.exe

O4 - Global Startup: BlueSoleil.lnk = C:\Program Files\IVT Corporation\BlueSoleil\BlueSoleil.exe

O4 - Global Startup: hp psc 1000 series.lnk = ?

O4 - Global Startup: hpoddt01.exe.lnk = ?

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_11\bin\ssv.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_11\bin\ssv.dll

O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\REFIEBAR.DLL

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{B5105BB5-A44B-47F9-A7B0-E5D9CDB7DF23}: NameServer = 194.204.159.1

O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~1\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLL

O23 - Service: Ati HotKey Poller - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe

O23 - Service: BlueSoleil Hid Service - Unknown owner - C:\Program Files\IVT Corporation\BlueSoleil\BTNtService.exe

O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe

O23 - Service: InCD Helper (InCDsrv) - Ahead Software AG - C:\Program Files\Ahead\InCD\InCDsrv.exe

O23 - Service: Kodak Camera Connection Software (KodakCCS) - Eastman Kodak Company - C:\WINDOWS\system32\drivers\KodakCCS.exe

O23 - Service: NOD32 Kernel Service (NOD32krn) - Eset - C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe

O23 - Service: Pml Driver HPZ12 - HP - C:\WINDOWS\system32\HPZipm12.exe

a czy przy tym restartowaniu sie slychac wylaczanie i wlaczanie sie dysku?? byc moze problem tkwi wlasnie w HDD

Nic nie słychac. W ogóle nie słychac dysku jak się włącza.

W ustaleniu przyczyny restartów może pomóc plik minidump

Jeżeli zlokalizujesz plik , który powoduje restarty, odszukaj go na kompie przy pomocy “szukajki” systemowej.

Zrobiłem jak mówi strażak i okazuje się, że to przez dwa pliki:

ntoskrnl.exe i ati2dvag.dll. Są takie błędy:

Unable to load image ntoskrnl.exe, Win32 error 2

*** WARNING: Unable to verify timestamp for ntoskrnl.exe

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ntoskrnl.exe

Unable to load image ntoskrnl.exe, Win32 error 2

*** WARNING: Unable to verify timestamp for ntoskrnl.exe

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ntoskrnl.exe

Domyślam się, ze plik ati2dvag.dll jest od sterów do grafiki, ale ten drugi to nie mam pojęcia. Prosze o dalsza pomoc.

Złączono Posta : 24.02.2007 (Sob) 16:45

Ten drugi plik jest w folderze windows/system32

Złączono Posta : 24.02.2007 (Sob) 16:54

Może ktoś pomoże ??

Start=> Panel sterowania=>Wydajność i konserwacja=>Narzędzia administracyjne

I w zakładce System lub Aplikacje poszukaj wpisów zaznaczonych czerwonym znaczkiem, PPM wybierz Właściwości i zobacz czy jest błąd, który powoduje plik ntoskrnl.exe

:google:

W podglądzie zdarzeń nic nie ma na temat tego pliku.

:arrow: http://www.google.com/search?hl=pl&clie … lr=lang_pl

A zobacz czy kondensatory na płycie głównej nie są popuchnięte??

mozesz tez sprawdzic czy przypadkiem nie poluzowal ci sie uklad chlodzeniowy przy procku czy dobrze przylega bo to tez moze byc przyczyna resetow komputera.Albo moze jakis paproszek wpadl pomiedzy procesor a radiator warto to zobaczyc a jezeli nie to musisz zastosowac sie do posta straznika

prawdopodobnie przyczyną problemów jest ati2dvag.dll - jest to w ogóle

sterownik powodujący dużo problemów; możecie spróbować wyłączyć

O23 - Service: Ati HotKey Poller - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

i

O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe

w usługach lub w kluczu

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services

wartość start zmienić na 3(ręczny) lub 4(wyłączona)

ich związek z ati2dvag.dll jest prawdopodobnie taki, że co pewien czas sprawdza ona, czy nie ma od nich sygnałów(fachowo nazywa się to

polling); jeśli je potrzebujecie i używacie(np. do zmiany rozdzielczości w trakcie grania) to oczywiście nie należy ich wyłączać, do normalnego funkcjonowania karty nie są potrzebne

yy można jaśniej? Właże tam i nie ma żadnego start.

Złączono Posta : 25.02.2007 (Nie) 12:57

Problem z restartowaniem chyba rozwiązany. Dzięki rixx :slight_smile: Ale jest teraz inny problem :? Gdy włącze jakąś grę to po paru minutach grania wyskakuje błąd “blablabla aplikacja zostanie zamknięta blablabla” no i zamykam :? W co nie zagram to zawsze jest ten błąd. Co zrobic? :?

To znowu ja :frowning: Niestety, ale restarty są nadal :evil: RAM został przetestowany memtestem i zero błędów. Był również przekładany do różnych slotów i nadal to samo. I słychać jak się dysk wyłącza podczas restartu i włacza podczas uruchamiania kompa. I jaki program nie uruchomie albo grę to po jakimś czasie jest błąd aplikacji lub restart :? Macie jeszcze jakieś pomysły ?? Możliwe, że to wina dysku ??

Odkręć sobie wiatraczek i sobie tam odkurz wszystki kurz, bo zapewne masz go pełno:) Miałem w 99% tem sam problem. Odkrec wiatraczek i odkurz pod nim :slight_smile:

Nie to nie kurz. Brat wziął go oczyścił z kurzu i nadal to samo :evil:

jak się zdaje pozostaje już tylko egzorcysta! - na którymś forum natknąłem się na taki sposób rozwiązania problemów ze sterownikami-

trzeba wejść do trybu awaryjnego, wybrać tryb vga, odinstalować sterowniki i odinstalować wszelkie antywirusy, anyszpiegi itd.;

następnie wejść jeszcze raz w tym trybie i zainstalować sterowniki na nowo, i dopiero potem w normalnym trybie antywirusa itd.