Komputer się restartuje

witam. kupilem radeon9550. bylo dobrze gralem gralem. wylaczylem komputer, na drugi dzien wlaczylem no i jak wlaczam obojetnie jaka gre komputer sie restartuje! mialem zasilacz MGB-300ATX, kolega przyniosl mi ModeCom FEEL300ATX i dalej to samo. Co mam robic? prosze o pomoc!

Sprawdź kartę u kolegi

ModeCom FEEL300ATX - nie jest wcale mocny

Możesz też odłączyć napędy i spróbować odpalić grę - może się uda.

wlozylem mc poniewaz tamten ma z 7 lat a ten nie caly rok. Prosze o pomoc!

Spróbuj na porządnym zasilaczu (to podstawa), przecież było już o tym w innych Twoich wątkach.

Potem zabierz się za sterowniki i directx.

PS Ja obstawiam zasilacz.

tylko chodzi oto ze sprzedalem te karte koledze i jego sprzet: Pentium 4 2.0ghz 512 ram. Jaki ma kupic w takim razie zasilacz? i ile on bedzie kosztowal? i czemu jak ja mialem tego radeona to ten feel mi wystarczyl? czekam na odp. Pozdrawaim!

Jeśli gry chodziły a raptem przestały to sterowniki i directx bym raczej odrzucił.

PS. Ja także obstawiam że to zasilacz nie wyrabia(jeśli masz włóż starą karte i zobacz czy tak samo będzie)

chodzi oto ze jak ja wlozylismy to dzialala ale po resecie i wlaczeniu na 2 dzien juz jest tak jak pisalem. Jaki ma byc zasilacz i ile ma kosztowac?!?!?!

Twój wątek: viewtopic.php?f=19&t=240305&p=1582000#p1582000

seba86mu , dał już Tobie odpowiedź.

Za forthrona 350W dasz chyba koło 160 ziko.Coś koło tego będzie ModeCom MC o podobnej mocy. Nie wiem dokładnie ale gdzieś koło tego chodzą.

Ale sprawdź na starej karcie jeszcze.Może to jednak nie to i po co ładować kase?(chociaż zasilacz to ważna w sumie rzecz).

czyli dokladnie jaki brac do tego sprzetu pentium 4 2.0ghz 512 ram radeon9550 jaka firma ile W?

90PLN (w tamtym wątku): http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_ … 19656,s,1/

Na allegro taniej.

Zasilacz jest bardzo ważny. Codziennie są poruszane wątki uwalonej płyty głównej/nie działającej grafy. Co drugi dzień pojawia się problem z kondensatorami. Tych problemów na całym forum są już setki.

PS Sprawdź wizualnie swoją płytę pod kątem uszkodzeń kondensatorów.

czemu myslicie ze to wina zasilacza?

'jak na moim 2.0 1 gb ram radek 9550 ten feel sobie radził?

Bo to on robi zawsze największe problemy. Przeczytaj ten cały wątek: viewtopic.php?f=13&t=241895&st=0&sk=t&sd=a

(z przed paru dni). Feel 300W wykończył płytę z celeronem 2.6

Ale dobrze podaj napięcia, najlepiej z miernika. Jeżeli go nie Masz, to z programu everest (dorzuć temperatury).

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8705F (ISA 290h)

Nazwa płyty głównej ECS P4VMM2 / P4VXA / P4VXM Series

Temperatury

Płyta główna 34 °C (93 °F)

Procesor 47 °C (117 °F)

WDC WD1600JB-00REA0 47 °C (117 °F)

Wentylatory

Procesor 3444 RPM

Obudowa 2344 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.54 V

+2.5 V 2.53 V

+3.3 V 3.28 V

+5 V 4.97 V

+12 V 12.74 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.00 V

VBAT baterii CMOS 3.36 V

Debug Info F 31 48 FF

Debug Info T 47 34 43

Debug Info V 60 9E CD BA C7 3F F7 (F7)

No coś jeszcze? i czemu akurat ZASILACZ?

Czemu zasilacz, przeczytaj ten wątek, który podałem w poprzednim poście.

Rozkręć obudowę (komputer najlepiej wyłącz) i sprawdź stan płyty głównej. Zwróć szczególną uwagę na kondensatory, zwłaszcza te naokoło procesora. Czy żaden nie ma wybrzuszonej góry (mają być całkowicie płaskie, może być tylko na nich wcięcie w kształcie X lub K) oraz czy żaden nie wylał (żółta zastygła substancja)?

a te temperatury ok? bo kolega moze zalatwic lepszy zasilacz ale watpie ze to jego wina, bo u mnie dzialal ten feel na radku9550 1gb ram i 2.0 amd…

Mogą być, dysk się trochę za mocno grzeje. Nie wiadomo niestety, jaka jest temperatura karty graficznej. Sprawdź te kondensatory.

dobrze jest co mam robić?

Zobacz na te strony:

spuchnięte kondensatory: http://www.kondensatory.wserwis.waw.pl/

wylane kondensatory http://www.edw.com.pl/index.php?module= … y&ceid=151

Przyjrzyj się wszystkim na swojej płycie głównej. Zauważ, że na zdjęciach wszystkie mają u góry wybrzuszenia i tego szukaj.

wygladaja normalnie co mam robic ;d?