Komputer się restartuje

A więc mam taki problem, ponieważ po niedługim czasie korzystania czasami 5 a czasem do 30 min mój komputer się restartuje, a później cały czas nawet nie ładuje się system tylko ciągle resetuje się w biosie :frowning: Dopiero po odłączeniu go od zasilania i chwilowym odczekaniu mogę normalnie go włączyć. Problem wciąż się powtarza.

Włącz kompa i ściągnij ten program. Przechodzisz do zakładki komputer > czujnik i spisujesz temperatury i napięcia.

Nie pojawia się żaden bluescreen?

Co do bluescrenna:

PPM na mój komp > właściwości > zaawansowane > uruchamianie i odzyskiwanie --> ustawienia > oznacz automatycznie uruchom ponownie > ok.

Wywołaj znowu bluescreen i na dole masz jaki plik go wywołuje i go napisz tutaj. Jak nie będzie pliku to napisz kod błędu.

Nie

W dniu 18.07.2008 , o godzinie 16:23 został dopisany post przez miki012

Temperatura:

Płyta główna: 35-40’C

Procesor: 55-60’C

Napięcia:

Napięcie rdzenia procesora: 1.25 V

+3.3 V: 3.31 V

+5 V: 5.00 V

-12 V: -12.20 V

-5 V: -4.95 V

+5 V podczas wstrzymania pracy: 5.04 V

VBAT baterii CMOS: 3.20 V

Temperatury mogą być. Przeczyść chłodzenie od CPU. Zrób to co napisałem w poprzednim poście (bluescreen).

Dobra zrobiłem tylko jak wywołać bluescreen :stuck_out_tongue: ?

Chodzi o ten moment jak komp się resetuje. Teraz zamiast resetu wywali BS i spisz co na nim jest.

Nie wiem czy coś robię źle czy jak ale nie pojawia mi się ten blue screen po restarcie #-o

Sprawdź, czy są pliki DMP i co w nich zostało podane: Klik

Za restarty kompa bardzo często odpowiada nie trzymający napięć i zasilacz.

Mały skok napięcia , większy pobór prądu i zasilka się nie wyrabia.

Napisz jaki masz model zasilacza.

Witam,

Jak na razie to wiadomości, które nam podałeś w żaden sposób nie pozwalają nam Ci pomóc.

Czy restarty pojawiają się podczas normalnej pracy kompa? ( bez śmigania po necie, “giercowania” w jakąś fajną gierkę etc)

Ile lat (miesięcy) liczy sobie komputer- robiłeś jakąś konserwację ( czyszczenie z kurzu np.)?

Temperatury też nie będą odpowiadać prawdzie, bo w momencie restartu mogą być wyższe. Trzeba sprawdzić czujnikiem temperatury.

W linku znajdziesz prawidłowe temperatury pracy procków.

http://users.erols.com/chare/elec.htm

Przepisz go tutaj (jak się pojawi BS) na pewno będzie to pomocne dla userów.

I więcej informacji , jaki procek, zasilacz płyta etc.

Powodów może być kilka - kilkanaście ~~ , sprawdź stan wiatraczka przy procku wyczyść go , przeczyść radioatory , - wyczyść cały komputer od środka - jeśli nadal będziesz miał ten problem zobacz stan zasilacza , nie wiem sprobuj podczepic go pod inny pc . Ostatnio kumpel miał też resety kompa ,a powód - RAM juz dokladnie nie pamietam co tam bylo ale pokombinuj . Miałem podobną sytuacje tylko że mi się komputer wieszal kiedy chciał np raz po uruchumieniu albo za 2 godziny , probowalem wszystkiego zaczelem zmieniać wtyczki do hdd i taśmy , a powód- zasyfiony radiator i wymieniłem taśmy .