Komputer się sam resetuje

(Reddunkoro) #1

Tak jak w temacie, jak uruchamiam komputer to najpierw ok.5 razy się sam zresetuje zanim dojdzie mi do okna pulpitu.

Co może być tego przyczyną?

System-odpada bo dzisiaj zainstalowałem windowsa na nowo i już wcześniej miałem tego typu problem

To musi być coś nie tak w sprzętowo, ale nie wiem co. ;/

(adam749) #2

PPM na mój komp > zaawansowane > uruchamianie i odzyskiwanie --> ustawienia > odznacz automatycznie uruchom ponownie > ok

I teraz spisz co to za BSOD. (może być nr błędu lub jakiś plik który wywołał ten błąd)

(P Ki) #3

Sprawdź sobie kondensatory na płycie głównej. Można wzrokowo jak nie masz miernika. Jak będą "spuchnięte" lub "wystrzelone" na 100% są powodem tych restartów. Można je zmienić i nie kosztują dużo.

(Pamor) #4

Jeśli komp ma parę latek to duże prawdopodobieństwo jest, że po prostu jest mocno zakurzony(m.in. zasilacz).

Kołderka z kurzu go ociepla, grzeje się i się restartuje.

Wiem to z własnego doświadczenia.

Mój podobnie się zachowywał. Zwłaszcza jak mieszkanie było bardziej nagrzane. Otworzyłem obudowę i w garażu sprężonym powietrzem go przedmuchałem. Pomogło. Już melisy nie parzę przed włączeniem kompa :-).

(Reddunkoro) #5

Gdzie mam szukać tego BSODu? Bo nigdzie nie widzę.

Mają normalną grubość na moje oko.

Zasilacz powierzchownie przeczyszczony, nie wiem jak się go całego rozbiera a całej obudowy nie mogłem zdjąć bo były kablem przyczepione oby dwie pokrywy do siebie.

(Cosik Ktosik) #6

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie DMP Jeżeli plików DMP z ostatniego okresu nie ma, to bluescrenów nie Masz.

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

(Slimshady500) #7

Mój kuzyn miał tak samo tylko że jemu się resetował z 10 razy jak się uruchamiał...

Komputer już jego miał parę latek...

Miał dużo kurzu czasem czyściłem i pomagało...

1 co przeczyść komputer...

(adam749) #8

BSOD to jest ten niebieski ekran. Teraz zamiast resetu będzie właśnie BSOD. Możesz jeszcze podać co to za BSOD tak jak napisał cosik_ktosik