Komputer się sam resetuje

Tak jak w temacie, jak uruchamiam komputer to najpierw ok.5 razy się sam zresetuje zanim dojdzie mi do okna pulpitu.

Co może być tego przyczyną?

System-odpada bo dzisiaj zainstalowałem windowsa na nowo i już wcześniej miałem tego typu problem

To musi być coś nie tak w sprzętowo, ale nie wiem co. ;/

PPM na mój komp > zaawansowane > uruchamianie i odzyskiwanie --> ustawienia > odznacz automatycznie uruchom ponownie > ok

I teraz spisz co to za BSOD. (może być nr błędu lub jakiś plik który wywołał ten błąd)

Sprawdź sobie kondensatory na płycie głównej. Można wzrokowo jak nie masz miernika. Jak będą “spuchnięte” lub “wystrzelone” na 100% są powodem tych restartów. Można je zmienić i nie kosztują dużo.

Jeśli komp ma parę latek to duże prawdopodobieństwo jest, że po prostu jest mocno zakurzony(m.in. zasilacz).

Kołderka z kurzu go ociepla, grzeje się i się restartuje.

Wiem to z własnego doświadczenia.

Mój podobnie się zachowywał. Zwłaszcza jak mieszkanie było bardziej nagrzane. Otworzyłem obudowę i w garażu sprężonym powietrzem go przedmuchałem. Pomogło. Już melisy nie parzę przed włączeniem kompa :-).

Gdzie mam szukać tego BSODu? Bo nigdzie nie widzę.

Mają normalną grubość na moje oko.

Zasilacz powierzchownie przeczyszczony, nie wiem jak się go całego rozbiera a całej obudowy nie mogłem zdjąć bo były kablem przyczepione oby dwie pokrywy do siebie.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie DMP Jeżeli plików DMP z ostatniego okresu nie ma, to bluescrenów nie Masz.

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Mój kuzyn miał tak samo tylko że jemu się resetował z 10 razy jak się uruchamiał…

Komputer już jego miał parę latek…

Miał dużo kurzu czasem czyściłem i pomagało…

1 co przeczyść komputer…

BSOD to jest ten niebieski ekran. Teraz zamiast resetu będzie właśnie BSOD. Możesz jeszcze podać co to za BSOD tak jak napisał cosik_ktosik