Komputer się sam wyłacza - co jest tego przyczyna?

(Daniellasek) #1

Ostatnimi czasy mam taki problem z kompem, że siedzę sobie na nim coś robie i komp się sam wyłącza tak jakby nagle odcięto mu prąd (ale lampka na na stoliku nie gaśnie a komp się wyłącza). Co może być tego przyczyną ?

Dodam że mój zasilacz to Amacrox 400W na sprzęt w opisie, więc nie taki zły i nie powinno być problemów. Powiem jeszcze że po ponownym uruchomieniu nie wyskakuje jakiś błąd więc to też nie jest wina systemu.

Proszę o jak najwięcej info i postów !

(Mateusz 931) #2

Może coś się nagrzewa zbytnio ... zobacz temperatury Everestem.

(Daniellasek) #3

Już mam, chyba procek mi się przegrzewa;/ Temp procka to 80*C a normalnie powinno być chyba w granicach 40/45*C ? (procek to Intel Pentium D 3.0GHz)

(Daniellasek) #4

Edit: dodam jeszcze że box-we chłodzenie procesora osiąga 3000 obrotów !

(Mateusz 931) #5

Trochę za dużo - temperatura w spoczynku czy w stresie gdy np. grasz ? zrób jakiś nawiew .. może Ci się wszystko w środku kisi :slight_smile: Jak tak to otwórz bude. Sprawdź czy coś pomoże. Niby 80* jeszcze wytrzyma ale to jest najprawdopodobniej przyczyna ... mój P4 nigdy nie przekroczył jeszcze 66* więc trochę przydałoby sie zniżyć Twoją temp.

(piotrekplay) #6

Pentium D to dwa pentiumy 4 pod jednym IHSem więc wiesz :smiley:

temperatura IDLE czy Stress? jak stress to norma, jak IDLE to ciut przy dużo... zmień pastę, przeczyść cooler

(Daniellasek) #7

Temperatura taka jest przy normalnie nie gram w żadne gry, ostatnio tylko kompa wykorzystuje do muzyki, neta i tworzeniu dokumentów, czasami film !

Wyczyszczę cooler i zmienię pastę to zobaczy się wtedy :slight_smile: