Komputer się sam wyłącza, najczęściej podczas grania

Witam! Mam problem z komputerem, ponieważ mój komputer się sam wyłącza najczęściej podczas grania np. takie gry jak BF2, oblivion, colin dirt itd. najczęściej po upływie 30 minut. mój sprzęt to płyta główna: PCI811448 +GA-M57SLI, AMD ATHLON 4000 x2, DYSK TWARDY: SAMSUNG SP2504C, PAMIęć RAM: DDR2 PC533 1GB, KARTA GRAFICZNA: GF8600GT.

W dodatku zawiozłem komputer do serwisu i powiedzieli żeby zdjąć blache ale to nic nie pomogło. :frowning:

Bardzo prosiłbym o pomoc.

z góry dziękuje.

pozdrawiam.

Jak jeszcze napiszesz, że wzięli kasę za tę poradę to spadnę z fotela.

Sprawdz temperatury podzespołów - możesz to zrobić np. programem Everest, Speedfan.

Napisz jaki masz zasilacz - może nie daje sobie rady przy większym obciążeniu.

Ja bym stawiał na zasilacz, sam tak miałem. Wymiana na nowy o większej mocy pomogła :slight_smile:

kasy nie wzieli, komputer jest na gwarancji.

zainstalowałem everasta ale nie bardzo wiem jak to się sprawdza .

230 volt, 385vat, 10/6A,

A marka jaka? Tagan, Chieftec, Modecom…?

Skoro tak, to wracaj z nim do serwisu.

Komputer ma działać będąc kompletny, inaczej następną poradą będzie zainstalowanie w pokoju klimatyzacji - a chyba nie o to chodzi.

W przypadku zasilaczy poza parametrami równie ważna jest marka.

niewiem czy to bedzie to ‘deer’ ale raczej to bo jest napisane na zasilaczu jak byk.

Kiedyś gdy nie potrafiłem jeszcze złożyć kompa samodzielnie, też zdarzyło mi się kupić składaka ze sklepu i miałem identyczny problem. A okazało się, że podczas montażu uszkodzili radiatory na k. grafiki, więc zastąpili je innymi które przymocowali za pomocą samej pasty termo. I radiatorki zsunęły się po paru minutach pracy kompa… I z powodu przegrzewania komp sam się restartował.

U ciebie jest pewnie coś innego, ale znając możliwości “fachowców” ze sklepów z komputerami (gdzie każą zdjąć blachę??) to albo coś się grzeje za bardzo, albo zasilacz nie wyrabia. Wiec zasuwaj do tego sklepu i niech to robią…