Komputer się sam wyłącza, najczęściej podczas grania

(Plyczak3) #1

Witam! Mam problem z komputerem, ponieważ mój komputer się sam wyłącza najczęściej podczas grania np. takie gry jak BF2, oblivion, colin dirt itd. najczęściej po upływie 30 minut. mój sprzęt to płyta główna: PCI811448 +GA-M57SLI, AMD ATHLON 4000 x2, DYSK TWARDY: SAMSUNG SP2504C, PAMIęć RAM: DDR2 PC533 1GB, KARTA GRAFICZNA: GF8600GT.

W dodatku zawiozłem komputer do serwisu i powiedzieli żeby zdjąć blache ale to nic nie pomogło. :frowning:

Bardzo prosiłbym o pomoc.

z góry dziękuje.

pozdrawiam.

(Frog) #2

Jak jeszcze napiszesz, że wzięli kasę za tę poradę to spadnę z fotela.

Sprawdz temperatury podzespołów - możesz to zrobić np. programem Everest, Speedfan.

Napisz jaki masz zasilacz - może nie daje sobie rady przy większym obciążeniu.

(Nukem126p) #3

Ja bym stawiał na zasilacz, sam tak miałem. Wymiana na nowy o większej mocy pomogła :slight_smile:

(Plyczak3) #4

kasy nie wzieli, komputer jest na gwarancji.

zainstalowałem everasta ale nie bardzo wiem jak to się sprawdza .

230 volt, 385vat, 10/6A,

(Hubikomp) #5

A marka jaka? Tagan, Chieftec, Modecom...?

(Frog) #6

Skoro tak, to wracaj z nim do serwisu.

Komputer ma działać będąc kompletny, inaczej następną poradą będzie zainstalowanie w pokoju klimatyzacji - a chyba nie o to chodzi.

W przypadku zasilaczy poza parametrami równie ważna jest marka.

(Plyczak3) #7

niewiem czy to bedzie to 'deer' ale raczej to bo jest napisane na zasilaczu jak byk.

(Unocal) #8

Kiedyś gdy nie potrafiłem jeszcze złożyć kompa samodzielnie, też zdarzyło mi się kupić składaka ze sklepu i miałem identyczny problem. A okazało się, że podczas montażu uszkodzili radiatory na k. grafiki, więc zastąpili je innymi które przymocowali za pomocą samej pasty termo. I radiatorki zsunęły się po paru minutach pracy kompa... I z powodu przegrzewania komp sam się restartował.

U ciebie jest pewnie coś innego, ale znając możliwości "fachowców" ze sklepów z komputerami (gdzie każą zdjąć blachę??) to albo coś się grzeje za bardzo, albo zasilacz nie wyrabia. Wiec zasuwaj do tego sklepu i niech to robią...