Komputer sie sam wylacza

Witam! mam problem z uciążliwym wyłączaniem się komputera, przy którym nie mogę ustalić przyczyny. Problem zaczął się pojawiać na początku 2012 roku (wtedy nie bylem zbyt dobrze obeznany w informatyce…) i z tata poszliśmy zanieść pc do sklepu gdzie kopiliśmy pc by zbadali co nie gra i powiedziano nam ze “prawdopodobnie” system się sypie i ze mogą wgrać go od nowa, na drugi dzień odebraliśmy pc i problemu nie było jednak po 2-3 dniach znowu się pojawiał, i tak przez tydzień było potem z nerwów go trochę lekko potrząsnąłem i ucichło to. teraz (wczoraj) po ponad roku błąd znowu występuje… pc się sam wyłącza… wystarczy ze przejdę obok niego i cyk, podejrzewam ze to od dysku bo 2 razy się zdarzyło ze zaczął w środku pc głośno hałasować i się tez wyłączył. i nie wiem co się dzieje… możne dysk się uszkodził czy jak bo ostatnio w moim mieście SA wielkie wstrząsy aż meble wszystko się trzęsie (górnicy znów się dobrze bawią) … pc nigdy nie był otwierany jedynie co rok go z kurzu czyszczę z obudowy z zewnątrz np. kratki itd. i nie wiem co w środku jest komputer jest położony na ziemi do tego na gumolicie ,nie wiem z czego to jest… teraz nie mogę już wcale skorzystać z pc bo po pokazaniu się logo Windowsa pc się wyłącza komputer został kupiony pod koniec 2009 roku jest to marki msi (reszta jest chyba w mojej sygnaturze), komputera sam boje się otwierać, mój kolega twierdzi ze w środku dysk pewnie zarasta sie kurzem… a moi rodzice sie na tym nie znają, a sam boje sie otwierać pc bo jak cos zepsuje to mnie rodzice chyba zabija :slight_smile: proszę o pomoc i konkretna instrukcje, za jakakolwiek pomoc będę wdzięczny :wink:

StarterX4 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Czy na prawde nikt nie umie mi pomoc?? :frowning: