Komputer się sam zwiesza i resetuje

Witam

mam problem

z pamięcią ram, komp sie sam wyłącza gdy gram w gry

nie wiem co może być tego przyczyna;/

mój komputer

nvidia geforce 9600 GT 512 mb

3 Gb ramu

windows 7 ultimate

intel pentium D 3.40 GHz 3.41 GHz

zasilacz Tracer 400 AC-230V 4A 50Hz

proszę o pomoc

nie aktualne założony nawy wątek gdyż w tym był inny problem

Jakie miałeś problemy z RAM’em?

Opcje które sprawdziłbym w takim wypadku to zasilacz, ram, dysk twardy.

tzn miałem tylko dwa giga ramu

więc dokupiłem jeszcze dwa gb i teraz mam 5 kostek ramu a tylko 4 sloty na ram

3 X 1 gb

i 2X po 1.5 gb

i jak bym ich nie po układał to i tak jest coś nie tak;/

zasilacz jest ok bo, dysk twardy na mniej wymagających rzeczach chodzi w miarę więc bardziej prawdopodobne to to że Ram

tylko co z nim nie tak to nie wiem

być może to że teraz mam 2 firmy Ramu w kompie i się gryzą albo mam za dużo syfu w kompie i zrobić formata??

Nie wiem jaką masz płytę główną. Z reguły ram powinieneś tak włożyć: 1 GB obok 512 MB obok 1 GB obok 512 MB. Przy bardziej wytężonej pracy zasilacz może nie trzymać odpowiedniego napięcia, dlatego moim zdaniem powinieneś to również sprawdzić. Ram nie powinien się “gryźć” - niepożądanym efektem może być to, że wszystkie pamięci będą działały z parametrami najsłabszej, ale i tak powinno wszystko działać OK. Sprawdź dysk twardy czy nie ma uszkodzonych sektorów, pożycz dobry zasilacz i sprawdź jak wtedy będzie się zachowywał komputer.

płyta główna to asus p5ld2 se

jak spr dysk twardy czy nie ma uszkodzonych sektorów?

Dodane 21.01.2011 (Pt) 19:34

a jak bym spróbował wgrać od nowa windowsa??

da to coś?

nowe kości może wtedy będą lepiej współgrać jak bym po wgrywał wszystkie sterowniki od nowa?

Jeżeli wina leży po stronie systemu to wtedy będzie poprawa. Jeżeli wina leży po stronie sprzętu (a na to wskazują objawy) to nic to nie da. Nie spotkałem się, żeby coś się w systemie pokrzaczyło po dołożeniu RAM’u. Pamięć powinieneś mieć tak włożoną, że 512 do jednego koloru (np. żółty) a 1024 do drugiego (np. czarny).

Spróbuj tym programem:

http://www.dobreprogramy.pl/HDAT,Progra … 20284.html

Tylko uważaj - najpierw poznaj co dana komenda robi, a później ją uruchom.

Mimo wszystko w dalszym ciągu najpierw sprawdziłbym zasilacz

Przecież pisałem, mhdd, albo program od producenta dysku, np. seatools w przypadku dysku Seagate…

dysk jest dobry

a zasilacza nie mam jak spr;/;/ bo innego nie mam a napięcia i temp są ok.

Tracer 400 zasilacz do wymiany, dlaczego dowiesz się tutaj: http://forum.pclab.pl/topic/181137-TRAC … rnej-listy. Tylko przeczytaj sobie ten wątek do końca… No chyba, że masz nadmiar pieniędzy i nie masz co z nimi zrobić, to możesz zostawić go i poczekać aż Ci się spali, ale to wtedy na 99% całego kompa będziesz sobie mógł wywalić na chasiok, bo raczej nic nie uchroni się przed niszczycielską siłą tego zasilacza.

i sądzisz że to wina zasilacza???

po 1 to że komuś coś się zepsuło nie oznacza że mnie to będzie również.

po 2 wcześniej komp dobrze chodził

tylko jak ja mam dawać 100-150 zł to już to mam gdzieś powoli bo i tak już komp stary z lekka i myślę nad kupieniem nowej puszki.

chodzi mi tylko o to że wcześniej nigdy się tak nie działo z nim że jak np. włączę Medal of Honor albo Call of Duty Black Ops to max 10 min i tak ścina że hej i pisze że zużycie CPU 100%

i nie wiem co z tym zrobić, a jak dałem tylko stary Ram to jest jeszcze gorzej niż było;/

Nie mówię, ze to zasilacz. Jak pisałem, nie chcesz, nie wymieniaj. “komuś coś się zepsuło nie oznacza że mnie to będzie również.” jest błędne, bo to, że tracer jest na czarnej liście oznacza, że wszystkie modele tracera palą bez wyjątków kompy i możesz być pewny, że Tobie też spali kompa, albo sam siebie, ale to byś musiał mieć naprawdę farta żeby się zjarał i nic więcej nie pociągnął za sobą. Prawda jest taka, że jak Ci kompa nie spali za parę miesięcy, to za parę lat. Jak to się mówi to jest tylko kwestia czasu… Mój kuzyn miał zasilacz TakeMe i też tak twierdził jak Ty. Po dwóch latach, jak pizło zwarcie w tym zasilaczu, to ino raz. Skończyło się to zjaraniem całego kompa łącznie z wybitymi bezpiecznikami w mieszkaniu…

heh

no to nie za ciekawie;/

zgadzam się tracer to nie za dobra firma wprost beznadziejna XD

tylko czy jest sens dawać kolejne pieniądze w tego kompa??

a czy to mi cos da jak go wymienię?? tzn czy bezie chodzić komp bardziej płynnie?

Hmm nie wiem gdzie mieszkasz (i szczerze mówiąc nie jestem ciekawy:P), więc poszukaj sobie jakiegoś dobrego sklepu komputerowego z serwisem. Ja mam taki jeden zaufany w moim mieście. Powiedz co się dzieje i zapytaj czy nie mogliby sprawdzić działania na swoim zasilaczu - z reguły jak się okaże, że to zasilacz i kupisz go w tym sklepie to nic nie będziesz musiał płacić za przetestowanie. Mógłbyś jeszcze poszukać jakiegoś zasilacza wśród znajomych.

Witam

wgrałem od nowa system. teraz mam xp.

jest lepiej komp chodzi ale jak się załączy gre to tak jak wcześniej…;/

Dodane 21.02.2011 (Pn) 22:56

Panowie ponawiam temat co do tego że komp się sam wyłącza…

co ciekawe teraz jak się sam zresetuje to muszę poczekać ponad 10 s żeby go załączyć inaczej nie reaguje;/