Komputer się ścina (obraz + dzwięk) pomaga tylko reset

Witam,

Ostatnio udało mi się odzyskać bootladera do win7, no ok

odpalam Battlefielda BC2, gram gram i nagle wielka ścina, dzwięk się zaciął, obraz stoi na nic komp nie regauje, tylko reset wchodzi w grę.

Ostatnio jak sprzatałem go w środku, zauważyłem, że wiatrak z radiatorem procesora nie jest doczepiony do płyty głównej, lecz ‘wsadzony’ w otwory tylko (nie mam pojecia jak to się stało) myślicie że to przez to ? Sprawdziłem temperatury, procesor Intel Quad Q8200, podczas testu LinX`em miał prawie 80 stopni na pierwszym rdzeniu, 77 na innych, potem test się skończył, chciałem zrobić drugi, jednak już się komp zwiesił. Grafike testowałem, nic się nie ścinało (MSN Kubulatorem testowałem).

Windows pokazuje po ponownych uruchomieniu info o błędzie (że to BlueScreen) kod błędu 124.

Proszę o pomoc, bo nie mam pojęcia w czym tkwi problem

Temperatury rdzeni wydają mi się trochę za wysokie. Powinieneś zamontować dobrze chłodzenie a jak to nie pomoże to je wymienić i pomyśleć o paście termicznej do procesorów.

Co do system itd - ja osobiście bym zrobił format - może to zejście na łatwiznę, ale jednocześnie pewność że wszystko będzie na czysto i zadziała.

Problem w tym, że zanim wszystko uporządkuje i zgram przed formatem to potrwa wieki …

Mogę jakoś jeszcze zdiagnozować ten błąd ?

Hmm… prawdopodobnie w serwisie komputerowym, ale tam też nie dają gwarancji na ocalenie danych więc trzeba we własnym zakresie się zabezpieczyć.