Komputer się tnie i całkowicie zatrzymuje

Witam

Po pewnym czasie użytkowania komputera, najczęściej podczas grania w gry z większymi wymaganiami komputer się tnie, wyskakuje napis “opóźniony zapis nie powiódł się” i po pewnym czasie całkowicie się zatrzymuje,(zapala się czerwona dioda przy resecie) nawet kursor się nie rusza. Gdy go restartuje najczęściej zatrzymuje się na logo windowsa (znowu świeci się czerwona dioda) i będę mógł go włączyć dopiero po kilku godz. Ostatnio wpadłem na desperacki pomysł: zdjąłem jedną stronę obudowy i postawiłem przy komputerze wiatraczek :slight_smile: , o dziwo jak na razie nic się nie tnie, ale nie jest to chyba dobry pomysł na dłuższą metę. Jaka może być tego przyczyna i jak ją naprawić?

AMD Atholn II X4 630

2.80 GHz 2,00GB RAM

NVIDIA GeForce 9800 GT

Windows XP

Wychodzi na to że temperatura się zwiększa do tego stopnia że następują takie objawy. Jak zdjęcie obudowy i uruchomienie zewnętrznego wiatraka z nadmuchem na kompa pomaga to tylko to przychodzi na myśl. Dla potwierdzenia możesz zainstalować HWMonitor i odczytać temperatury w spoczynku i stresie ale bez tego dodatkowego wiatraka i w zamkniętej obudowie. Czyli w takim stanie warunkach w jakim następowały objawy. Przeczyść komputer w środku sprężonym powietrzem wiatraki , radiatory nad procesorem i grafiką i ogólnie z kurzu żeby nie zalegał. Z zachowaniem ostrożności żeby coś nie uszkodzić i na wyłączonym komputerze z sieci. Może okaząć się konieczna wymiana pasty nad procesorem czy też w grafice jeśli temperatury po przeczyszczeniu w stresie czy nawet w spoczynku nie obniżą się.

Jezu ja mam słabszy komputer a chodzi jak złoto a ty przy takiej maszynie nie radzisz sobie zalecam programy optymalizujące system