Komputer się tnie i całkowicie zatrzymuje


(Adios010) #1

Witam

Po pewnym czasie użytkowania komputera, najczęściej podczas grania w gry z większymi wymaganiami komputer się tnie, wyskakuje napis “opóźniony zapis nie powiódł się” i po pewnym czasie całkowicie się zatrzymuje,(zapala się czerwona dioda przy resecie) nawet kursor się nie rusza. Gdy go restartuje najczęściej zatrzymuje się na logo windowsa (znowu świeci się czerwona dioda) i będę mógł go włączyć dopiero po kilku godz. Ostatnio wpadłem na desperacki pomysł: zdjąłem jedną stronę obudowy i postawiłem przy komputerze wiatraczek :slight_smile: , o dziwo jak na razie nic się nie tnie, ale nie jest to chyba dobry pomysł na dłuższą metę. Jaka może być tego przyczyna i jak ją naprawić?

AMD Atholn II X4 630

2.80 GHz 2,00GB RAM

NVIDIA GeForce 9800 GT

Windows XP


(hirem) #2

Wychodzi na to że temperatura się zwiększa do tego stopnia że następują takie objawy. Jak zdjęcie obudowy i uruchomienie zewnętrznego wiatraka z nadmuchem na kompa pomaga to tylko to przychodzi na myśl. Dla potwierdzenia możesz zainstalować HWMonitor i odczytać temperatury w spoczynku i stresie ale bez tego dodatkowego wiatraka i w zamkniętej obudowie. Czyli w takim stanie warunkach w jakim następowały objawy. Przeczyść komputer w środku sprężonym powietrzem wiatraki , radiatory nad procesorem i grafiką i ogólnie z kurzu żeby nie zalegał. Z zachowaniem ostrożności żeby coś nie uszkodzić i na wyłączonym komputerze z sieci. Może okaząć się konieczna wymiana pasty nad procesorem czy też w grafice jeśli temperatury po przeczyszczeniu w stresie czy nawet w spoczynku nie obniżą się.


(Arcunia1) #3

Jezu ja mam słabszy komputer a chodzi jak złoto a ty przy takiej maszynie nie radzisz sobie zalecam programy optymalizujące system