Komputer się uruchamia po bardzo długim czasie

Witam, znajomy ma problem z komputerem, mianowicie od pewnego czasu komputer się bardzo długo włącza. Po naciśnieciu przycisku POWER ekran jest czarny i pali się lampka Power i od HDD, migają także wszystkie trzy DVD Romy i lampka na monitorze. Po ok. 10 minutach komputer włacza się jak gdyby nigdy nic, tzn. na ekranie nagle pojawiają się napisy, procedura POST itp. W czym problem?

Płyta główna: ECS K7S5A

Procesor: Duron 1GHz

Ram: 2x 256MB Kingston

Dysk: jakiś 40GB

Grafika: Radeon 9200SE

i zasiłka noname 230W.

BTW. Komp ma już swoje lata, a dzieje się tak od ok. dwóch tygodni.

Jakieś sugestie?

Sprawdź czy masz wypukłe kondensatory na płycie głównej??

To może być tez winna zasilacza :frowning: Radziłbym go wymienic :wink:

Zasilacz działał 7 lat… Wymieniany będzie razem z resztą sprzętu jak już. Kondensatory sprawdzę i spróbuję resetu BIOSu, bo do kompa bedę miał dostęp dopiero w sobotę.

Witam,

kondensatory na płycie głównej nie są spuchnięte? może zasilacz nie wyrabia-pożycz mocniejszy np.300W i sprawdź jak wtedy bedzie się komp sprawował…

Pozdrawiam,

Masakrator

No więc dziś komputer przy uruchamianiu wyświetlił błąd, że CMOS jest źle skonfigurowany… Wieć wszedłem do BIOSu, i było wszystko na auto, pozmieniałem ręcznie na HDD i dwa napędy DVD, teraz komputer uruchamia się znacznie krócej (2 - 3 min.) jednak może dało by coś jakbym zresetował BIOS zworką na płycie głównej?

zmień baterię

a po co?? pewnie wyczerpała się bateria i sam się zresetował

Ile kosztuje taka bateria i jak się to nazywa? Kupiłbym taką na allegro, ale jak dotąd znalazłem baterie do kosiarki, latarek, zegarków i zółwi mechnicznych ale do płyty głównej nie ma.

szukaj w sklepach komputerowych lub u zegarmistrza

http://allegro.pl/item276778576_bateria … r2032.html