Komputer sie wiesza i restartuje

Tak jak w temacie po uruchomieniu komputera avast pokazuje wirusa z katalogu Windows/ctfmon32.dll i nie idze go usunac puszczam skanowanie przed wejsciem do systemu nie znajduje go o dziwo :confused: a jak biore kwarentanne to po uruchomieniu ponownym systemu jest to samo a jak nacisne usun to i tak go nie usuwa aha chcialem go recznie wywalic z dysku ale go nie widze w tym katalogu nawet nie jest ukryty nie wiem co jest grane. Ad-awara puscilem i dalej jest to samo jak cos to umieszczam loga moze sie da cos zdzialac.

Z góry dziekuje za odpowiedz.

Pobierz i uruchom narzędzie The Avenger. Zaznacz opcję Input script manually i kliknij na Lupkę z prawej strony. W okienku, które się otworzy wklejasz:

Klikasz Done , a następnie zielone światełko i zgadzasz się na restart klikając OK.

Kasujesz ręcznie z dysku plik: C:\Avenger\ backup.zip i wklejasz na forum raport: C:\ avenger.txt + nowy log z Hijacka + log z Silent Runners

Log z Avengera:

Log z Hijacka :

Log z Silent Runnersa:

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

Bieniol dzieki za pomoc z wirem juz nic avast nie wyswietla o wirusie tylko dalej sie restartuje a przed wirusem tego nie bylo :confused:

Wrzuć nowe logi.

Wejdź w dziennik zdarzeń:

Start -> uruchom -> eventvwr i sprawdź, czy nie masz błędów zaznaczonych kolorem czerwonym - jeżeli są to wrzuć ich screeny :slight_smile:

:arrow: Jak wstawić zrzut pulpitu?

oto zrzut tych bledow bledyfk4.th.jpg nie wiedzialem o ktury ci chodzi jak cos to napisz czy moze o inne ci chodzilo a tam patrzalem to bledy z mpeka byly ale z mpekiem se juz poradzilem

Log z hi jacka

Log z silent`a

Logi są już czyste. W błędach nic nie widać. Sprawdź, czy w zakładce system nie masz błędów System Error :slight_smile:

Sprawdź RAM programem -> Memtest86

Sprawdź temperatury programem -> EVEREST Home Edition

nie z bledow to jest ten mpek a i jakies ostrzezenie jest ze zrudla dhcp nie wiem co to akurat. ramki wporzadku. a i temperatury nie sa za wysokie na graficznej 67st. na procu 61st. a na plytce glownej 31st. wiec w normie jest. Nie wiem co z nim jest narazie jest stabilny moze tez od tego mpeka cos nie tak bo jak mpek jest 1gb tak system cos namieszal w nim ze samych plikow na nim jest 38gb a ja nic na niego nie wrzucalem nawet sformatowac sie go nie dalo ale firmware od nowa wgralem i mpek smiga i komp tez chodzi jak cos sie wydarzy wtedy bede sie martwic jeszcze raz dzieki za pomoc. Nie wiem jak bym se poradzil gdyby nie te forum i ludzie na nim po raz kolejny uratowaliscie mojego kompa od formata i reinstalacji windowsa.