Komputer się wiesza przez x1950 pro

Witam, mój znajomy przedwczoraj kupił x1950 pro(AGP)(nowa) i SB X-FI Fatal1ty(używana) gdy ją podłączył zaczęły się problemy gdy włącza przeglądareke komp się wiesza w grach bardzo słaba wydajność , fps praktycznie takie same jak na wcześniejszej karcie(6800 le) po zrobieniu formata dalej to samo

Sterowniki zaktualizowane

Temperatura karty: 40-50 C , procesora: 40 C

Na początku powiedziałem mu żeby kupił nowy zasilać bo miał jakiegoś no name 450W, kupił chieftec 550w :lol: dalej to samo ,

Komputer coraz częściej zaczyna się zacinać

Jego konfiguracja:

Gigabyte GA-K8VT800 Pro

Athlon 64 2800+

1,5 GB ram

x1950pro

Dodam że problemy nie są wywołane przez kartę dźwiękową…

Potrzebuję więcej danych. Już teraz skopiuj wszystkie istotne dane na inny nośnik. Zainstaluj program “Aida 32” w wersji 3.93 i wykonaj test “Linear Read” “Average Access” wtyczką “Disk benchmark” naciśnij “Save” czyli zapisz. Wyłącz najpierw wszystkie programy z autostartu czyli znajdujące się przy zegarze. Ustaw wygaszacz ekranu na pozycję “brak”, nic nie rób na komputerze tylko czekaj! Naciśnij “Save”, aby zapisać wyniki, wykresy w formacie png, (screen-y) i zamieść na forum np. przy pomocy strony http://www.fotosik.pl najlepiej w pełnym wymiarze, a nie jako miniaturkę.

Podaj wersję sterowników karty dźwiękowej i graficznej. Przytocz listę przerwań IRQ. Możliwe, że występuje konflikt przerwań między dwoma urządzeniami w czasie generowania obrazu i dźwięku.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

Miałem ten sam problem.

Uruchom ATI control center w zakładce SMARTGART ustaw szybkość magistrali AGP na 4X,lub wyłącz szybki zapis .Nie będzie

spadku wydajności

Mój PC to:

AMD64 3000+ oc 3200

2GB RAM

ATI 1950 pro 512mb

Creative Sound Blaster® X-Fi Fatal1ty

HDD 80GB samsunga

zmień karte graficzną!

ps. dla mnie radeony są przereklamowane

Taką odpowiedzią dziel się co najwyżej ze sobą.

Sterowniki omegi nowe, w czasie instalacji pyta się o fast write’y i mówi o tym że mogą powodować problemy tak jak nec napisał, a nie dodają wydajności…

znalazł się fanboy Nvidii. Sam mam x1950pro 512MB IceQ na AGP, ale problemów żadnych z nim nie mam.

Do autora tematu. Może karta graficzna jest źle włożona. Dociśnij ją i nie bój się użyć siły.

Mój kolega nie umie znaleźć tej zakładki możesz zrobić screena gdzie ty ją masz?

a nie kiedys mialem i nie polecam

w biosie ustaw AGPx4.