Komputer sie wiesza

1 raz zakładam temat na forum wiec proszę o wyrozumiałość…

Mój problem polega na bardzo wolnej pracy komputera (zaznaczam komputer jest dosyć stary) Intel Pentium 4 CPU 2.93GHz,246MB Ram Intel 82915G/GV/910GL Express Chipset Family Microsoft Windows Xp Profesional Wersja 2002 dodatek servis pack 2 (Komputer przywiozłem z Angli) (nie aktualizowałem systemu windows) … Ten komputer miał służyć tylko do przeglądania internetu ale nawet to sprawia mu kłopoty ;/

Odpala stronki bardzo wolno,a pobieranie plików ma bardzo szybkie…

Opisze Problemy;

*Przy włączeniu głośna praca jak by procesora i dysku twardego ( po paru sek logowania dzwięk ucicha)

*Długi czas logowania systemu …

*Przy starcie pulpitu komputer strasznie się zacina

*Gdy wyczyszczę go Programami : CCleaner , Auslogics Disk Defrag Przez jakiś czas działa jak powinien lecz po kilku odwiedzonych stronach znów zacina.Mniej więcej gdy usune wszystko CCleanerem i wejdę w neta to po odwiedzinach np na wp i o2 zaczyna zacinac a CCleaner znowu wynajduje mi 200mb jakis plikow do wywalenia ;/

Ponadto gdy na komputerze widnieje tylko pulpit i wszystkie prgramy mam zamkniete koputer zachowuje sie jak by cos intensywnie robił przy tym wydajac straszny dzwiek…

Starałęm sie jak najdokładnie opisac problem…

Gdy zaczeło mi się tak dziać z formatowałem go doszczętnie kilka pierwszych dni działał jak należy , pózniej to samo ;/ Programów CCleaner , Auslogics Disk Defrag uzyłem bo tak radzili w innych podobnych tematach… Lecz Pomagaja tylko na chwile…

Skanowałem go Antywirusem(Przed 1 formatowaniem)Programem Avastem Po Formacie zainstalowałem Comodo Antyvirus

i zaden z nich nic nie wykrył ;/

W Menadzer zadan windows niema pokazanych jakichkolwiek niechcianych procesów lub uruchomionych aplikacj wszystko tam niby jest ok…

Komputer Prawie jest pusty żadnych zbędnych plików lub programów obciążajacych system…

Wiem ze ten komputer nie należy już do lepszych ale myślę ze te parametry powinny płynie odpalać np.Mozille

Virusów lub Programów szpiegowskich raczej nie ma bynajmniej antywirus nic nie znalazł…

Na komputerach znam się słabo ale myśle ze każdą czynność która wykonam on gdzieś zapisuje w pamieci i cały czas jakos uzywa lub cos na tej zasadzie ;/ Tak wnioskuje;/ Prosze o pomoc…Może zna ktoś rozwiązanie mojego problemu? Jak potrzebne jakies dodatkowe informacje to napisze … :frowning:

Generalnie masz mało ramu,z doświadczenia polecał bym Tobie ***************************************

.Jeśli tylko korzystasz z mozilli możesz też spróbować Linuksa.

Na forum obowiązuje regulamin:

regulamin-forum-serwisu-dobreprogramy-t210226.html

Radzę jak najszybciej się z nim zapoznać ze szczególnym zwróceniem uwagi na punkt 1.2

Dołóż z jedną kość 256 MB, lub wymień obecną na 512 MB. To powinno troszkę go przyspieszyć :wink:

@up - za namawianie do piractwa też są nagrody. 8)

konkol , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Zgadzam się z Hitm3n - procek masz całkiem dobry, ale ram ci to wszystko spowalnia

Zgadzam się z przedmówcami,dzisiaj sam XP bez specjalnych wymagań potrzebuje min 512 MB ram,masz notoryczny brak pamięci i wszystko jest dzielone z twardym dyskiem,512 MB,albo jeszcze lepiej 1 GB spowoduje,że w zwykłych zastosowaniach twój PC ożyje,oczywiście nowych gier nie uruchomisz,ale w zastosowanich muzyka,film,czy internet to wystarczy