Komputer się włącza a monitor nie

(Ger135) #1

Witam mam pewien problem ponieważ gdy włączam komputer to monitor się nie włącza nie ma żadnego dzwięku jak odłącze ram itp też nie ma żadnego dziwięku, komputer pracuje diody wiatraki też pracują. Póbowałem też resetować biosa i kości ramu odłączać i podłączać, wyjąć i włożyć kartę graficzną, zasilacz zmieniać, nie ma żadnych kondensatorów spalonych na płycie głównej. Nie wiem o co chodzi 

Dodam jeszcze, że to się zaczeło dzisiaj jak chciałem zainstalowac win 7 chciałem podpiąć ram ponieważ była zamała i jak dodałem i właczyłem komputer to bum problem czytałem chyba z 20 tematów i nic nie pomogło.

Proszę o pomoc z góry dziękuję

(_abrakadabra_) #2

Jak odpalasz na starych ramach też nic ? Może sprawdź jeszcze raz czy wszystko jest dobrze podłączone i dociśnięte.

(Ger135) #3

Wszystko jest dobrze podłączone. Ramy były już w tym komputerze chciałem je tylko docisnąć bo wyskakiwało mi że mam 256 ramu a tyle nie mam jest 512.

(sla17) #4

Też kiedyś wpinałem RAM do komputera, okazało się że uszkodziłem płytę główną. Objawy były identyczne.

(_abrakadabra_) #5

Jeżeli autor robił to na włączonej płycie to nic tylko pogratulować.

(tylko_prawda) #6

Sprawdź połączenie z monitorem. To raczej nic nie da, ale można spróbować.

To chyba oczywiste…

(Ger135) #7

Nic nie dało.

Co mam teraz zrobić

Proszę o pomoc

Pomoże ktoś ?

(Ger135) #8

Kurczę męcze się z tym proszę o pomoc.

(ADR1991) #9

Ale jakiej pomocy jeszcze oczekujesz? Na włączonym komputerze nie wkłada się pamięci RAM. Uszkodziłeś pamięć RAM, płytę główną, albo jedno i drugie. Jeśli Ci się chce, to zresetuj ustawienia biosu.

No właśnie nie do końca, bo płyta mogłaby sygnalizować błąd pamięci

(Ger135) #10

Dziekuję za odpowiedź. Pamięć ram wkladałem z wyłączonym komputerem.

Resetowałem ustawienia Biosu, a możesz napisać dokładnie na ile wyjąć baterię ?

(tylko_prawda) #11

Faktycznie, myślałem, że chodzi np. o dźwięki Windowsa…

(Ger135) #12

Witam jak podłączylem innego kompa(sprawnego) to jest to samo co z tym uszkodzonym.

(WolfX) #13

a więc monitor/kabel

podłącz kompa do innego, sprawnego monitora

i innym, sprawnym kablem