Komputer się włącza, ale nic się nie uruchamia

Witam wszystkich

Mój problem jest taki, że dzisiaj nagle po włączeniu komputera nic się nie dzieje. Włączam “power” i owszem, komp się uruchamia, ale jedyne co to słyszę takie miarowe, ciche pykanie z wewnątrz (nie wiem co to oznacza, ale na pewno nie jest to dźwięk z BIOSa sygnalizujący błąd) i migająca dioda napędu DVD. Monitor w ogóle nie ma żadnego sygnału, nic się na nim nie pojawia.

Co się mogło zepsuć i gdzie mam szukać przyczyny problemu? Jeżeli będzie potrzeba więcej informacji (np. dotyczących specyfikacji technicznej mojego sprzętu) to proszę napisać jakie, a podam - teraz nawet nie wiem, co tu jest istotne.

Z góry dziękuję za pomoc.

Najlepiej podaj pełną konfigurację sprzętową Twojego komputera włącznie z modelem zasilacza.

Na pierwszy ogień idą 2 możliwości: zasilacz oraz dysk twardy.

Czy to pykanie nie dochodzi czasem z dysku?

Pykanie prawdopodobnie pochodzi z dysku, jeśli masz możliwość spróbuj podłączyć inny dysk lub po prostu odłącz swój i włącz komputer bez dysku. Jeżeli to wina dysku komputer powinien się uruchomić (oczywiście do pewnego momentu).

Możesz też spróbować zrobić restart płyty głównej, tj. wyjąć baterię, włączyć komputer, wyłączyć, odczekać chwilę, włożyć baterię i znów spróbować uruchomić. Gdy miałem podobny problem - zadziałało.