Komputer się włącza, ale nie ma obrazu


(Royalek66) #1

Witam, mam problem z moim starym komputerem, otóż do dzisiaj wszystko było w porządku. Do dzisiaj, ponieważ gdy rano go włączyłem zobaczyłem czarny ekran i nic więcej, było słychać takie cichutkie tykanie, potem zaczęło pikać (wydawało mi się, że był to 1 długi sygnał i 2 krótkie). Wcześniej wszystko było ok z wyjątkiem tego, że komputer wyłączał mi się podczas dłuższej gry, ale to prawdopodobnie z powodu wysokiej temperatury procesora, wymieniałem wtedy paste na procesorze i przez dłuższy czas raczej było w porządku. Oto specyfikacja komputera:

Procesor - AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2.21 GHz

Pamięć RAM - 2 GB RAM

Karta graficzna - Nvidia GeForce 8500 GT 512 MB

Zasilacz - IBOX MODEL: DR - 8400BTX MAX 400W

Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.


(Azi) #2

Wymień pastę też na karcie graficznej. w AIDA64 - http://www.dobreprogramy.pl/AIDA64-Extreme,Program,Windows,22112.html powinno Ci pokazać temperatury karty graficznej, obroty wentylatora (choć istotne) możesz pominąć.

8500GT? od jakiego producenta? Jakie chłodzenie? Nie masz już pudełka od karty?

EDIT: Tu masz wpiskę co do kodów POST: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1235473.html

Sygnał, który usłyszałeś wskazuje na kartę graficzną.


(Royalek66) #3

Wymieniłem też pastę na karcie graficznej, temperatur nie moge sprawdzić, bo jak już pisałem mam cały czas czarny ekran. Pudełka od karty również nie mam. Zauważyłem też, że w momencie pikania wentylatory bardzo przyspieszają i zaraz zwalniają.