Komputer się włacza startuje ale


(Onar91) #1

Dziś właczam komputer spiker (dał dzwiek).Bios odpalił sie to znaczy te białe napisy czekam a tutaj pokazuje mi sie na dole taki biały pasek ładowania ktory bardzo wolno sie ładuje(zawsze ten pasek pokazywał sie na chwile i znikał) a i jeszcze jedno czerwona dioda stanu cały czas nie pali jak by coś wczytywał.Tryb awaryjny też właczałem no i też wolno sie ładuje ale jakos sie za ładuje.

Prosze o Pomoc co sie dzieje


(Bakareg) #2
  1. Wziąć inny proc. i próbować np. lub na odwrót

  2. Wyjąć wszystko i włożyć z powrotem. Następnie po koleji wyjmujemy wszystko i sprawdzamy czy odpala się. Jak dojdziemy do płyty, proca,pamięci i grafiki to przydałby się drugi komp i testowanie na nim czy działają. (i tu pewnie obawa: czy coś może się stać w drugim komputerze).


(slawex1983) #3

Brak 'smrodu' z zasilacza nie wyklucza jego winy.


(JNJN) #4

Rzadkość, aby CPU Intela padło.

I CPU, albo pracuje, albo nie - nie ma tak że raz pracuje, a raz nie.

Karta grafiki

Monitor

Zasilacz

Płyta

Inne, sprawdź czy coś się nie przegrzewa.


(Julek94) #5

marka i moc zasilacza?


(Onar91) #6

Teraz własnie z nigo pisze tego post.Nie wiem co z nim jest,Nie dawno mi sie zawiesił zrobiłem reset no i nie chciał sie właczyc tak go właczałem i wyłączałem i jakoś zapalił nie wiem czy to wina CPU moze płyta jest nadpalona.A dla kolegi pytajacego sie o zasilacz FEEL LC-B300ATX Moc 300W


(Julek94) #7

FEEL LC-B300ATX Moc 300W to prawdopodobnie przyczyna Twoich problemów! jeśli możesz sprawdź inny zasilacz!


(Onar91) #8

Prosze bez taki jakim cudem komputer ktory ma 4 lata wszytko "chodził" moze miec problem z zasilaczemu chodzi mi o to jak by był spalony to by wcale nie ruszał.


(Julek94) #9

ja nie napisałem że jest spalony! może nie trzymać napięć najlepiej sprawdź napięcia miernikiem a jeśli możesz to sprawdz inny zasilacz


(smoq5) #10

Nie za bardzo sie orientujesz co? Zasilacz może dostarczać złe (za małe, za duże napięcia) a nawet mała różnica w stosunku do tych odpowiedznich jest zabójcza dla podzespołów PC i powoduje m. in. takie dolegliwości o jakich piszesz a wielu przypadkach również uszkadza trwale podzespoły PC.

Pozdrawiam


(Methylz) #11

Karta graficzna, albo zasilacz. Innej możliwości nie ma.

Poszukaj na allegro jakiegoś fortrona 300W i spróbuj, wtedy na 90% będzie dobrze. Jak nie, to karta graficzna do wymiany.

Pozdrawiam.


(Julek94) #12

kupowanie w ciemno nie jest dobrym pomysłem! lepiej się upewnić! pożycz markowy zasilacz, sprawdź miernikiem lub spisz napięcia z biosu(miernik wiele dokładniejszy) te czynności dadzą 100% pewności


(Yamaha503) #13

Pomiar z biosu nie jest dokładny i to bardzo. Miernikiem najlepiej. I nie kupuj zasilacza od razu nowego tylko pożycz od kogoś może ma, w najgorszym wypadku jakiegoś Fortona 300W za 45zł, jak to nie pomoże to chyba grafika.. ??