Komputer się wyłącza i pojawia blue screen


(Patrykrychter) #1

Witam!

Wczoraj po przedostatnim wyłączeniu kompa wszystko było ok- pobrałem jeszcze najnowszego Kasperskiego. Dzisiaj po włączeniu kompa pojawia się tradycyjnie pulpit, ale po jakichś 10 s pojawia się blue screen z komunikatem o błędzie- nie będę go pisał tutaj, tylko załączę zdjęcie. Robi się tak cały czas- włączam komputer, pojawia się blue screen, reset i na nowo :frowning:

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Tutaj zdjęcie: http://www.iv.pl/images/44970304971875312193.jpg


(bart86) #2

jaki system ?

błąd wskazuje na problem z pamięciami ram napisz jaką masz płytę główną i ramy


(Patrykrychter) #3

System: Windows XP Media Center Edition

Płyta: nie powiem teraz na 100%, ale raczej ta: Gigabyte GA-G31M-ES2L- firma na pewno, a model na 99%

Pamięć: Mam GoodRam 2 x 2 GB po 667 Mhz DDR2


(bart86) #4

model płyty sprawdzisz programem CPU-z zakładka mainboard

wyjmij najpierw jedną kość ramu i sprawdź czy komputer działa poprawnie potem to samo zrób z drugą kością


(falcon89) #5

Przetestuj pamięć RAM za pomocą Memtest, pobierz http://www.memtest86.com/downloads/memtest86-iso.zip wypakuj i nagraj na płytę, uruchom z niej komputer lub wersja na pendriva http://www.memtest86.com/downloads/memtest86-usb.img.zip (przetestuj każdy moduł pamięci oddzielnie).


(Patrykrychter) #6

Dobra Panowie- już jest ok :wink: Zdjąłem obudowę, wyczyściłem wewn.(chociaż dużo kurzu nie było) i zrobiłem tak, jak pisał bart 86- najpierw wymontowałem jedną RAM i działa, później to samo z drugą i komp się uruchamia i też działa bez blue screenu. Uruchamiam z dwoma i także działa :-o Przyczyną mogło być jakieś “wypięcie” na pamięci albo coś w tym stylu. W każdym razie już wszystko ok i komp “chodzi”. Wielkie dzięki Wam za pomoc, bo pomogliście mi w 100 % :wink: Problem rozwiązany, temat można zamknąć. Jeszcze raz dzięki.