Komputer się wyłącza po 1 minucie pracy czy ktoś miał już

Witam chciał bym się kogoś poradzić na temat usterek technicznych komputera. Ten kłopot co opisze nie dotyczy żadnej usterki programowej jest to racze awaria sprzętu. Mianowice posiadam Atlona X2 3800+ , MBO ASUS M2N , 2x1GB ramu 667, zaśilacz 400W topower, grafa ATi X800gt i HDD 250 Giga samsung, dźwięk XF-i platinum. wszystkie cześci mam na gwarancji , lecz nie wiem co jest przyczyną że po włączeniu kompa wyłącza się on po ok 1 min. Jak już się wyłączy to ponowna próba odpalenia i po 5 sekundach komputer gaśnie. Dopiero po odstaniu paru godzin znów się włączy na ok 1 min wtedy wszystko działa sprawnie i po chwili nagle się wyłącza. wchodziłem do biosu i po ok 1 min spędzonej w biosie też się komputer wyłącza. Pierwsze co zrobiłem to oddałem płyte główną na gwarancje. Gdy płyta wróciła pisało że naprawa z wymianą części . No więc po złożeniu wszystkiego do kupy znów te same objawy komp się wyłącza jak poprzednio. Więc drugi raz wysyłam MBO na gwarancji i gdy znów przychodzi pisze że przeszła wszystkie testy i jest dobra. więc montuje wszystko razem i znów komp się wyłącza po chwili. Czy może ktoś już się z czymś podobnym spotkał i może mi coś poradzić.

Sprawdzałem grafe ram HDD i są dobre. Podłączałem inny zasilacz i to samo komp się wyłącza zaraz po paru minutach, jedynie nie jestem pewny procesora . Czy to możliwe żeby winą wyłączania się kompa po 1 min był procesor.

tak to możliwe, możliwe że

a) jest spalony

b) przegrzewa się

zresetuj BIOS (zworka CLEAR CMOS). skombinuj 2 procesor i przetestuj.

wymień szybko ten zasilacz,mój kolega go kupił (odradzałem mu :P) ale on się oczywiście “lepiej zna” podłączył tą zasiłkę i kompa już nie ma :hahaha:

kolega ma bardzo dobry zasilacz, nie musi go wymieniać a nawet nie jest to wskazane… bardzo mocna linia +12V (taka jak w ENERMAXIE).

http://allegro.pl/item220694717_topower … lasie.html

hmmm…tak jak mówiłem mój kolega kupił taki zasilacz (taki sam model) lecz obudowe miał jak codegen i też tak ważył… nie wiem może tamten sprzedawca by oszustem :roll:

Złączono Posta : 11.08.2007 (Sob) 12:32

PS i on kosztował ~80zł a nie tak jak ten tutaj.

a może D@widoS pomyliłeś nazwy topower i tracer? bo topower to bardzo dobra firma

jestem na 100% przekonany że to był topower

to na pewno nie był TOPOWER, poniżej 100zł to są TRACERY, MUSTANGI, CODEGENY itp…

…I Fortrony, Delty… A to chyba nie są złe firmy? :stuck_out_tongue:

no ślepy nie jestem :stuck_out_tongue: pisało topower 400w,miał na sobię naklejke i też tam pisało na czerwono topower,ale mówie że wyglądał jak codegen :stuck_out_tongue: i tyle ważył…widocznie trafił się oszust…

zapomniałes o seasonicach :wink:

tak masz rację, ale nie byłoby rozsądne wymieniać te dwie marki w grupie tych napisanych wyżej … :wink:

Dziękuje za tyle tyle wypowiedzi w moim temacie

kasowałem bios ze 3 razy objawy te same komp się wyłącza po chwili działania, procek nie jest spalony bo komp działa poprawnie przez ok 1 min

a sprawdzałem w biosie to temp wynosi max 30 stopni zanim się wyłączy.

może to być jakaś usterka procesora, albo wadliwi zasilacz , ale zasilacz podłączałem do innego kompa i działa sprawnie. No ale poddam go dalszym testom. Teraz pozostaje sprawdzenie procesora.

Złączono Posta : 11.08.2007 (Sob) 17:10

Zasilacz mam na gwarancji jeszcze rok. Podłączałem do innego kompa to działa sprawnie.

czujniki nieraz mogą kłamać sprawdź czy dobrze jest założone chłodznie na procka

http://pl.youtube.com/watch?v=prcd2wqIgVQ

rafał ma rację - sprawdź mocowanie chłodzenia na procku - miałem przypadek, że pęknięte było jedno ramię podstawy mocowadła chłodzenia pentium ( niewidoczne) - i objawy były podobne: najpierw po krótkiej chwili zwis i wyłączenie - przy następnym - prawie od razu …

Możesz od razu sprawdzić, czy pasta termiczna jest dobrze nałożona…

Widziałem już przypadek, jak w firmie montującej kompy “przesunęła” się pasta w stosunku do procka ;-)))

A więc mam atlona X2 3800+ na soket AM2. Pasty jest w sam raz a mocowanie kulera mocno przylega do procesora. Sprawdzałem ręcznie czy kuler przypadkiem nie jest gorący , ale jest tylko letni. Jedyne co mi pozostało to wsadzić mój procesor na inną MBO i inny procesor do mojej MBO. Jak to zrobie to napisze napisze co dokładnie powoduje awarię mojego sprzętu.

byc moze mobo lapie coldboot’y - robila to wczesniej i moze sie powtarza,

a pamieci sa identyczne, moze wyjmij jedna kosc i sprawdz, czy ruszy,

bios najnowszy ?

jeszcze jedno - jeżeli była w naprawie - to ciekawe CO wymienili.

może po tym dojdziemy jakoś co może się dziać…

Bios mam najnowszy wgrany zrobili to w serwisie, prawdopodobnie wymienili jakieś elementy koło procesora , pamięci sprawne testowałem na innym kompie, jutro biore cały komp do testów .

A spróbuj tak:

  • ma być tylko płyta główna,CPU, jeden moduł pamięci obsadź go w slocie zgodnie z instrukcją do pyty, karta grafiki,zasilacz,monitor,mysz i klawiatura, reszta odłączona od płyty ( sprawdź podłączenie napięć do płyty i jak założone chłodzenie na CPU i resztę) - na takim podłączeniu robisz reset biosu baterią, wyjmij na 30 minut komp w tym czasie odłączony od zasilania 230 V.

WAŻNE - sprawdź czy wszystkie wtyczki zasilania są podłączone do płyty - instrukcja do płyty - sprawdź może płyta ma gdzieś zwarcie do obudowy.

I start kompa, ustaw bios jak należy i zapisz Save i zobacz co się dzieje,czy się wyłączy.

Jak to samo metoda prób i błędów w takim samym zestawie:

  • podmieniasz kartę grafiki i reset biosu i sprawdzasz.

  • podmieniasz pamięć,zasilacz i dalej innej metody nie ma.

jeszcze jedno - jaki jest DOKŁADNIE typ Twojej płyty?

M2N - to początek typu - a jest ich kilka…