Komputer się wyłącza po minucie od włączenia

Witam, mam taki problem otóż wcześniej myslalem, że to wina zasilacza wiec kupilem nowy 400W.Jednak nadal gdy uruchamiam komputer on po okolo minucie samoczynnie się wylącza. Po odłączeniu dysku problem nadal jest, pochodzi kilka chwil i się wyłącza. Na moje oko wina jest w płycie głównej, ale teraz to już sam nie wiem co o tym sądzić. Może ktoś coś doradzić?

Komputer to: AMD Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3200+

  • MSI K9N Neo v1.0 (MS-7260)

  • 3GB DDR2

  • NVIDIA GeForce 7300 GT (256 MB)

  • nowy zasilacz Logic 400W

Zasilacz badziewie pożycz od kolegi koleżanki porządny zaśilacz i sprawdz komputer. lub ten coś kupił zwróć w sklepie i kup inny

Bez żartów ;o

Nawett jak wrzucam inną kość z 512MB ramu to się wyłącza.

Moze jednak coś na plycie nie styka bo jak był wyłączony to dotknąłem lekko w okolicach głównej wtyczki zasilacza MPC i sie sam wlaczyl.

Jak nie chcesz darmowych porad, to idź do serwisu.

Jak na porządnym zasilaczu nie ruszy, to sprawdź pamięci MemTestem.

Możesz też sprawdzić wszystko w na innej płycie głównej, by przekonać się o winie twojej płyty.

Jeżeli chcesz sprawdzić płytę główną domowym sposobem to sprawdź kondensatory :wink: Jeżeli któryś jest wypukły no to do wymiany.

  1. Sprawdź czy nie masz spuchniętych kondensatorów :

kliknij aby powiększyć :

spuchnitekondensatory.th.jpg

  1. Zainstalowałeś ponownie sterowniki Chipset do płyty głównej ?

W którym momencie się wyłącza (ładowanie systemu, start określonej usługi/programu)? W trybie awaryjnym też?

Czy wszystkie wentylatory i radiatory są oczyszczone z kurzu? Przeczyść wszystko pędzelkiem i sprężonym powietrzem.

Zrestartuj BIOS na płycie i pokaż zdjęcie płyty.

Spuchniętych kondensatorów brak, byly za to na poprzednim zasilaczu, dlatego wymienilem.

A wyłącza się różnie, czasem po kilku sekundach czasem po minucie, niezależnie od tego co jest na ekranie, czy ekran logowania windows, czy pytanie o to czy iruchomic w trybie awaryjnym czy gdy jestem w BIOSie, etc.

Najdluzej doszedl do momentu kiedy uruchomil sie windows i wczytywaly sie programy autostaru, no i zgasl.

Odłączaj po kolei wszystko od płyty (najpierw kabelki od przycisków obudowy, napędy, dyski, ram).

Sprawdź czy jakiś kabelek nie daje zwarcia.