Komputer się wyłącza po sekundzie od włączenia

Witajcie.

Widziałem niżej temat z komputerem po minucie od włączenia, ale mój problem jest chyba inny.

Po wciśnięciu przycisku zasilania, komputer po sekundzie się wyłącza. O dziwo za którymś razem startuje normalnie. Czy ktoś wie co może być grane ?

Pozdrawiam

Przyczyną może być słaby zasilacz

Pozdrawiam

Też tak myślę i dziwne jest to, że kiedy za pierwszym razem się włączył już normalnie, potem za każdym razem włączanie go następowało prawidłowo.

PS: nie mogę sprawdzić zasilacza bo jest plomba… Przyczyną może być też syf w środku, tak myślę.

Pozdrawiam

Możesz przeczyścić komputer i spróbować

Pozdrawiam

Można by, gdyby nie plomba (ach, te “gotowe” zestawy komputerowe :P):

Jeśli komputer jest objęty jeszcze gwarancją, to zerwanie plomby grozi jej utratą - już lepiej jest oddać komputer do naprawy w ramach gwarancji.

Właśnie dlatego tego nie robię :wink:

Pozdrawiam

Zasilacz może nie trzymać odpowiedniego napięcia.

Podłącz inny :wink:

Bios płyty może mieć podwójny start ( tzn jeżeli odepniesz od sieci (wyjmiesz wtyczkę z sieci) po każdym nowym starcie następuje włączenie wyłączenie i jeżeli test przejdzie ok następuje normalna praca ( tak mam ja w moim asusie )

A jak nazywa się ta funkcja ?

Muszę sprawdzić bo być może to także płyta ASUSA.

Dodane 28.08.2011 (N) 9:47

Wyczyściłem komputer w środku. I dalej jest to samo. Dziwne jest to że niezależnie czy przycisk zasilania jest na 0 czy 1 i tak dostaje zasilanie