Komputer się wyłącza...wysokie temp

(system) #1

Witam powrócił mi mój wcześniejszy problem...Czyli wyłączał mi się sam komputer...Wtedy wystarczyło wymienić zasilacz...teraz mój rpoblem jest jednak bardziej złożony...Otóż komp nie wyłącza się tylko przechodzi tak jakby w stan wstrzymania, ale nie reaguje czyli tak choćby się wyłączył...takie momentalne odcięcie zasilania...Dzieje mi się tak tylko wtedy gdy gram dłużej w grę bądź gdy mam kilka programów otwartych równocześnie.... Proszę o jakieś rady... oto mój sprzęt:

Typ procesora QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600, 1600 MHz (6 x 267)

Nazwa płyty głównej ECS 965PLT-A

2 GB RAM DDR2

karta graficzna GeForce 9800 GT 512 MB

zasilacz CHIEFTEC 450 W

Oto temperatury z EVERESTU :

Temperatury

Procesor 61 °C (142 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 -16 °C (3 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 -16 °C (3 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 3 97 °C (207 °F)

Procesor nr 1 / rdzeń nr 4 94 °C (201 °F)

GPU Diode 56 °C (133 °F)

SAMSUNG SP2004C 38 °C (100 °F)

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

(Adio741) #2

temperatury w idle czy w stresie?

(system) #3

w stanie spoczynku :smiley: jedynie z załączonym everestem :smiley:

(Adio741) #4

podaj jakie są temp. w stresie

w everest zakładka tools, system stability test i niech pochodzi z 15min co najmniej a najlepiej to z 30min

(system) #5

niestety nie podam CI tych temp. ponieważ za każdym razem gdy uruchamiam ten proces to automatycznie komputer m isię wyłacza ale teraz to już na dobre , bez żadnego stanu wstrzymania...próbowałem 5 razy i za każdym razem wyłącza się komputer gdy załączam start tego procesu...co jest grane...??? złe chłodzenie?

(Adio741) #6

widocznie procesor się przegrzewa a wyłącza się pewnie dlatego, że jest ustawione zabezpieczenie przed przegrzaniem w biosie.

Czy procesor był podkręcany? - jeżeli tak to przywróć domyślne ustawienia, wyczyść w środku komputer dokładnie z kurzu, zmień paste termoprzewodzącą na procesorze, zobacz czy wszystkie wentylatory się kręcą...

(system) #7

Więc tak... co do Biosu to nie wiem czy tam jest takie zabezpieczenie bo nie mam pojęcia... Procesor nie był podkręcany ...komputer w środku czyściłem dzisiaj z kurzu, jest OK... pasty nie wymienialem już dawno więc to może to...wentylatory kręcą się wszystkie oprócz jednego... mam w obudowie jeden wentylator podświetlany niebieskimi diodami wysiadł mi na samym początku odkąd mam kompa praktycznie ale nie było wczesniej przez to problemów...poza tym wentylator z grafy z procka i z zasilacza kręci się i są przeczyszczone...co proponujesz ???

(Adio741) #8

Zobacz jakie temperatury podawane są przez bios, dotknij radiatora od procesora i zobacz czy rzeczywiście ma taką temperaturę - jeśli jest chłodny to trzeba na pewno wymienić pastę.

61st to stanowczo za dużo jak na idle, w stresie będzie jeszcze 20-30st wiecej. Sprawdź w everest jaka jest max temp tego porcesora (zakładka płyta głowna, CPUID, Tjmax Temperature.

Możesz jeszcze zresetować bios zworką lub baterią i zobaczyć czy to coś da...

(system) #9

temperatura w evereście to 100 stopni zaraz spr ten radiator i te temp w biosie. Radiator faktycznie jest gorący...aż parzy ...a do biosu nie wiem czemu ale nie umiem wejść coś jest nie tak... jak wciskam wejscie do biosu to mi zwiesza komp i sie resetuje... baterie wyjałem i włożyłem i dalej to samo... :confused:

(sla17) #10

Na ile wyjąłeś? Weż gdzieś wyjmij minimum na pięć minut.

Buda jak stoi? Ma dostęp do powietrza? Jak stoi? Może swobodnie oddychać? Ja teraz latem siedzę z otwartymi klapami - przy zamkniętych Carbon się ścina przy otwartych - chodzi bez zawiechy :wink:

(system) #11

ok wyjme i spr w biosie te temp jak mi bedzie chodzil BIOS...tak ma dostęp do powietrza otwarłem specjalnie klapy i położyłem obok półki ... kurcze nie wiem co jest grane czy o chodzi o tą paste...czy po prostu nei mam odpowiedniego chłodzenia bo coś innego chyba nie wchodzi w grę mam nadzieje

(sla17) #12

Jak wątpliwości do chłodzernia - postaw wentylator i włacz na maxa. Znajdź najlepszą miejscówe dla wentylatora żeby fajnie chlodził. Mi przy takim chłodzeniu temperaturki fajnie spadają i w carbona na tym chamoziu nawet na maxymalnych potnę bez ściny :stuck_out_tongue:

(system) #13

tak zrobiłem ale jakoś specjalnie mi temp nie spadły a po 2 to rozwiązanie na krótką metę...ja chce po prostu zrobić z tym porządek..jak coś mam dokupić to dokupie tylko musze wiedzieć na 100% co jest nie tak...

(Dawid Czernek) #14

Komp Ci się pali w stanie spoczynku! !!

Kiedy ostatnio czysciles go z kurzu? Sprawdz czy wentylatorki dobrze działają i czy mają odpowiednie obroty.

(system) #15

czyszcze go regularnie co 2 miesiące... zawsze... obroty są dobre takie jak były na początku... nie widze różnicy specjalnie...

(Adio741) #16

wcześniej wchodziłeś normalnie do biosu?

zresetuj bios zworka (jest koło baterii) przełóż ją na chwile z pinów 1-2 na 2-3 i z powrotem

ewentualnie jak nie dasz rady w biosie to sprawdź temp. programem Core Temp

(system) #17

więc tak zresetowałem tego BIOSa i udało mi się podejrzećte temp..

CPU= 80 stopni

system = 33 stopnie

ale co najlepsze do BIOSa znowu wszedłem tylkoi jednorazowo teraz znowu gdy wchodze to mam zwieche i czarny ekran... a jak mi sie udawało wejśc to sekunde chodziła klawiatura i potem żadnego ruchu i reset... brak słów po prostu co do tego kompa :-/

(Dawid Czernek) #18

Komp na gwarancji? Oddaj do servisa :wink:

(system) #19

nie...gwarancja sie skonczyla pare miechów temu... :/...

(Adio741) #20

podaj jeszcze temperatury z programu Core Temp (każdego rdzenia)

http://www.programypc.pl/core;temp;0;99 ... ,2180.html