Komputer się wyłącza!.Zasilacz się spalił?

Mam duży problem. Nie orientuje się w tej dziedzinie tym bardziej że jestem młodą dziewczyną :slight_smile: , nie wiem czy to dobry dział ale innego nie znalazłam. Otóż mam taki problem że ostatnio kiedy siedziałam na kompie zaczęło coś z niego śmierdzieć kiedy powiedziałam to tacie powiedział że to z głośników więc je odłączyłam.Dzisiaj zaś coś śmierdziało ale tak leciutko.Dziś rano kiedy włączyłam komputer posiedziałam na nim 1godzine i wyłączył się , zaczęłam go włączać i tak siedziałam 5min i zaś się resetował. Potem dałam mu spokój.Weszłam po południu i znów to samo , lecz gorzej :expressionless: ,kiedy ładował się windows przy starcie po ładowaniu przed ikonką “zapraszamy” znów zaczął się resetować i tak cały czas , 2 razy się włączył ale tylko na 2min. Teraz kiedy włączę kompa, zaś się resetuje , po ładowaniu systemu , tylko że jak się wyłączy (to tam gdzie się włącza komputer na tym przycisku … ) no wiec jak się wyłączył to tak jakby dalej chodził lecz monitor był tak jakby włączony ale nic na nim nie było widać a tam własnie gdzie się włącza komputer to Power się zawsze świecił na zielono a teraz komputer chodził i to się nie świeci. O co tu choKomdzi ? teraz pisze z laptopa… może mi to ktoś wytłumaczyć ? #-o

Może spalił się wiatraczek na karcie albo procku ? No jak śmierdzi to tylko rozkręcać i zaglądać.

Spalony na procku może się przegrzewać i resetować. Na Karcie graficznej podobnie i też może już karta padła jak czarny ekran :?

Rozkręcić, odpalić i sprawdzić czy wszystkie wiatraki dmuchają i czy nie ma kilograma kurzu na tych kaloryferach pod nimi oraz czy wentylator z tyłu obudowy dmucha.

rozkręciłam,odpaliłam i wszystkie wiatraczki działają. Ten z płyty głównej działa , z karty graficznej też działa, z procesora też działa.

No nie :expressionless: wlasnie sie dobrze przypatrzylam i jedna rzecz jest spalona :-x :-x :-x

Dobra zrobiłam zdjęcie

http://yfrog.com/n0dscf2220j

tam gdzie jest zaznaczone na czerwono tam jest właśnie to spalone . Co to jest ? Czy to taka ważna rzecz? prosze o szybką odpowiedz!

Nie włączaj już tego komputera,wygląda na to że pada zasilacz.Jaki masz teraz?

Co nie zwalnia Cię z poprawnego tytułowania wątków na forum.

Proszę nazwać wątek konkretnie inaczej zaliczy bliski kontakt ze Śmietnikiem.

To złącza od zasilacza. Czy zasilacz jest ok???

Czy od procesora wiatraczek nie jest zakurzony i karta też? Podaj temperatury w programem http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Ult … 12798.html.

nie moge podać temperatury ponieważ nawet go nie włączam bo go sie nie da wlaczyc bo sie wylacza ,a teraz jestem na laptopie. Dobra zmieniam nazwe tematu. A i jak mam sprawdzić wiatraczek w procesorze skoro on jest w środku ?

Ej no, chcecie żeby się sfajczył do końca? co to polski szpital żeby ludzi zarzynać? Jak byk widać że się “fajczy” coś we wtyczce i przez to się wyłącza. Jak nie masz znanego elektryka no to załatw jakiegoś kolesia z zapasowym zasilaczem żeby sprawdził jak działa na nim. Jak nie wtyczka ani zasilacz to coś się dzieje na wtyku płyty. Jak się wyciagnię wtyczkę od prądu to może będzie coś widać czy się głębiej smaży.

Ja bym kompa nie włączał w każdym razie, na pewno pierw tak jak wskazuje Ciuci sprawdził inny zasilacz czy odpali ten sprzęt.

Zasilacz i prawdopodobnie płyta główna do wymiany(o ile nie więcej).Najlepiej nic nie grzeb i zanieś na serwis…

A ile moze kosztować taka wymiana zasilacza ?

Zależy od zasilacza, jeżeli to tylko zasilacz to 20, 30 zł + koszty zasilacza.

Koło 100,- za 350/400 W.

aha , dzieki . Teraz mi sie komp wcale nie wlacza :\ .